Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wykopki potrzebuje #pomoc Bo nie wiem co zrobić ze swoim życiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)) Mam 24 lvl. Maturę, niby nic ale ch. Lepiej mieć niż nie mieć. Języki znam: angielski bdb, ucze się niemieckiego. Niestety czuję pustkę, bo nie wiem jaki zawód wybrać w życiu. Ktoś by powiedział: ej idź na studia. Dobra, ale pewien syndrom, na który cierpi mój mózg powoduje, że łatwo się rozpraszam i generalnie słyszę i widzę co innego, niż jest w rzeczywistości. A kiedy przebywam w gwarnym miejscu to katakumba, chcę uciekać jak najprędzej (nadwrażliwość na dźwięki i światło). Więc tylko bym się męczył. Pomyślałem, więc że nauczę się #programowanie w domu. Wizja bycia robotnikiem mnie zniechęca. Mam kilka pytań:
1) czy ze średnim wykształceniem mam szanse na zatrudnienia i awans?
2) jaką technologię wybrać?
3) ile lat trwa nauka programowania (załóżmy że będę się uczył 2h dziennie),
4) czy miałbym szanse na emigrację do np #usa ze średnim?

Zapał i motywacje mam zawsze.
Tak trochę to #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania:
1) tak
2) taką w której chcesz pracować
3) do śmierci, programista to taki zawód gdzie niezależnie ile będziesz się uczył, ile będziesz miał doświadczenia itp itd dalej musisz się uczyć, ogarniać nowości, nowe technologie itp itd
4) nawet na antarktydę
@PiersiowkaPelnaZiol: nie wiem na jakich warunkach masz emigrować. Przyjmuję że jak firma jakaś będzie chciała przyjąć emigranta do legalnej pracy, to zesra się, a uprawnienia do pracy załatwi. Co do prac w obróbce metalu, to jest niedobór taki, że w okolice 10k podobno nietrudno sięgać, a nie trzeba się tyle szkolić co w programowaniu. No i robisz coś, co ma realną wartość i nikt na koniec nie powie, że jednak trzeba
@eloar: @AnonimoweMirkoWyznania:
Według mnie zawsze warto spróbować zmienić coś w swoim życiu. Jak się nie uda,trudno,przynajmniej człowiek spróbował. Jednakże programowanie to nie taka prosta umiejętność(z punktu widzenia dobrze płatnej pracy) jak się nam wydaje. Zacznij naukę od jakiegoś prostego języka jak np. Python, pisz codziennie programy,chociażby najprostsze i może akurat znajdziesz w tym powołanie. Przekwalifikowanie jest możliwe w każdym wieku, ale tutaj trzeba wziąć pod uwagę predyspozycje umysłowe i po
@kryniow: czemu mi to tłumaczysz? Bo odradzam wybranie tej ścieżki, jeśli nie czuje się do tego powołania? Dalej jeszcze cieszę się robiąc projekty i programując, ale aktualnie siedząc w biurze po 8h zazdroszczę sprawnym spawaczom i ślusarzom. Wychodzą z pracy o 16:00 i nie muszą myśleć o pracy. Mogą się dokształcać, ale myśleć o pracy nie muszą, bo ich praca to nie jest myślenie.
@PiersiowkaPelnaZiol: to zależy, zawsze możesz emigrować
1) tak, 60% czynnych zawodowo programistów nie ma wyższego wykształcenia (według badań Stack Overflow)
2) zależy co dokładniej chcesz programować, co innego programować myśliwce, co innego gierki na Androida, a co innego aplikacje internetowe (tu warto iść w kierunku Node.js, na które jest duży popyt, a mała podaż)
3) załóż 300 godzin nauki do poziomu juniorskiego lub dostania się na staż
4) wykształcenie nie jest przeszkodą, ważne co umiesz