Wpis z mikrobloga

Preferujecie płacenie gotówką czy kartą? Ja w sklepach w codziennych zakupach tylko i wyłącznie płace gotówką, jakiś taki staroświecki jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym lubie anonimowość.
#gotowka #pieniadze #pytanie

gotówka czy karta

  • gotówka 22.9% (11)
  • karta 68.8% (33)
  • po co mam wybierać, najlepiej zabrać obie 8.3% (4)

Oddanych głosów: 48

  • 8
Ja w sklepach w codziennych zakupach tylko i wyłącznie płace gotówką, jakiś taki staroświecki jestem


@Ikarus_280: Dla płacących gotówką powinno być +10% ceny. Jak stoję w kolejce i słyszę "a ma pani może 64grosze?" to mnie #!$%@? strzela... Taka #!$%@? filozofia mieć konto w banku i kartę? Nie pojmuję.
@Morf: mam konto w banku i karte, ale mam też bankomaty z których wypłacam gotówke ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy tego chcesz czy nie, gotówka jest prawnym środkiem płatniczym w Polsce i tego nie zmienisz. Zresztą babci sprzedającej oscypki na ulicy albo handlarzowi używanych książek na bazarze kartą nie zapłacę, więc nie wiem, jak chcecie wyeliminować gotówke z życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czy tego chcesz czy nie, gotówka jest prawnym środkiem płatniczym w Polsce i tego nie zmienisz


@Ikarus_280: No i spoko, miej gotówkę ale nie rozumiem po co ludzie płacą nią w miejscach gdzie jest terminal którym zbliżeniowo zapłacisz o wiele szybciej...

Zresztą babci sprzedającej oscypki na ulicy albo handlarzowi używanych książek na bazarze kartą nie zapłacę, więc nie wiem, jak chcecie wyeliminować gotówke z życia


jak gdzieś nie ma terminala to
@Morf: bo tak się przyzwyczaiłem, mam większe zaufanie do materialnego pieniądza, łatwiej mi planować wydatki i lubie anonimowość. Poza tym, gdy, że tak powiem pójdę w melanż, to posiadanie przy sobie tylko określonej ilości gotówki chroni mnie przed nieodpowiedzialnymi decyzjami podejmowanymi pod wpływem alkoholu.