Wpis z mikrobloga

#ps4 #pcmasterrace #konsole #heheszki

tl:dr
Sąsiedzi kupili wnukowi, grę. Nie działa, bo brak konta PSN, brak subskrypcji PS Plus. xD

Sąsiedzi mnie wczoraj zawołali, żebym młodemu zainstalował grę. Pierwsze myślałem, że chodzi o jakiegoś pirata na PC czy coś co się instaluje przez Steam. Okazało się, że chodzi o grę konsolę. Nie bardzo rozumiałem wtedy w czym problem, bo podobno konsole takie super, że kupujesz grę, wkładasz płytę i grasz bez większych problemów. No, ale biorę pada do ręki i szybko się okazuje, że żyłem w kłamstwie. Żeby zagrać, trzeba mieć konto PSN, żeby założyć konto trzeba zaktualizować system. Zrobiłem co trzeba i jeszcze tylko gra się miała zaktualizować i elo można grać. Poszedłem do domu aktywnie się obijać przy oglądaniu R&M. Następnego dnia przychodzi sąsiadka, że dalej coś mu tam wyskakuje. Jak się zrobiło A to trzeba i B, więc idę zerknąć. Okazało się, że trzeba jeszcze subskrypcji PlayStation Plus, żeby grać. Przy czym podali rewelacyjną ofertę 100zł za 3 miesiące lub 240 za rok. W tym momencie zgniłem XD. Wyjaśnijcie mi jak można tak dymać ludzi na hajs jak to robi Sony w tym momencie? Na PC raz kupujesz grę instalujesz i nic więcej płacić nie musisz. Only glorious PCMasterRace!!
  • 79
  • Odpowiedz
@marianoitaliano: ja mam akurat PS3, nie najnowsza generacja ale jest tak jak pisze OP

GT5 ciągle się pluje, zaloguj się do PSN, może chcesz się zalogować do PSN? Powinieneś się zalogować do PSN można ocipieć od tego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • Odpowiedz
@marianoitaliano: stare konsole najlepiej wpisują się w argumenty peasantów, że "wsadzasz płyte i grasz"

nie jest to prawdziwe ani dla PS3 a tym bardziej dla PS4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mr_Hamster12: nie wiem czy tak dalej jest ale były network passy, czyli jednorazowy kod na granie online w konkretną grę. Osobny od abonamentu Xbox live (to było na PS3, więc na PS3 multiplayer był przy bezpłatnym koncie).
  • Odpowiedz
@Mr_Hamster12: ciśniesz po konsoli, a sam nawet nie rozumiesz jak odpalić grę na PS4 xD
Nie potrzeba żadnego konta Plus do grania w singlu, ale jeżeli chcesz grać w multi to trzeba zapłacić (thank you Microsoft), więc młody pogra sobie solo, ale nie postrzela ze słonecznika do kolegów.
Hurr durr konsole takie złe, taki wyzysk, such cruel, a nie sorry ja tylko nie potrafię gry odpalić xD
  • Odpowiedz
@FLAC: Argumenty at zdupium pctowych niewolników, którzy nigdy konsoli w rękach nie mieli.
Konto musisz mieć by grać online tak samo jak psn, jak nie masz konta to po prostu tworzysz lokalne paroma kliknięciami i możesz instalować grę. Na pc jest inaczej? Jest tymbardziej gorzej, trzeba autoryzować konta itp itd.
Na konsoli to prawda, włączasz płytkę i nic cie nie interesuje, możesz grać w drugą przy okazji instalacji tej pierwszej. Jak
  • Odpowiedz
nie każda gra jest na steam/uplay/goga/origin (chociaż większość). Poza tym jak marzycieo odsprzedawaniu gier, to każda gra na inne konto i sprzedać np. konto steam.


@Atexor: Takie konta są tańsze niz żwir do ogródka, nie mam pojęcia kto tak by robił.
  • Odpowiedz
@Nedkely: nie mówię o kontach, które są masowo odsprzedawane wielu osobom tylko na wyłączność.
Poza tym... granie na PC wychodzi taniej niż na konsoli.
  • Odpowiedz
@Atexor: Jak nie poświęcasz grom 12 godzin dziennie, to wychodzi to samo.
A subskrypcja do konsoli do jest nic w porównaniu do subskrybcji za które wołają sobie niektóre mmorpgi. Znam ludzi, którzy #!$%@? więcej kasy na cs go i lola niż jakby kupili konsole i suba do niej na rok.
Za kasę na ps plus to kupiłbyś 2 gry, podczas gdy dostajesz 12 dobrych w ciągu roku. Odejmij od tego rachunek
  • Odpowiedz
@Nedkely: mam PSX, PS2 i PS3, #!$%@? wsadzasz płyte i grasz się skończyło w czasach PS2. Jeśli tego nie pojmujesz to nie wiem kim musisz być xD

Ja jestem jak najbardziej obiektywny, bo miałem w łapach większość konsol czy to na stałe czy to przechodnio, od Atari 2600 (w sumie dalej jest na strychu) zaczynając. Więc #!$%@? jakiegoś gimbusa mnie nie przekonuje.
  • Odpowiedz