Wpis z mikrobloga

#ps4 #pcmasterrace #konsole #heheszki

tl:dr
Sąsiedzi kupili wnukowi, grę. Nie działa, bo brak konta PSN, brak subskrypcji PS Plus. xD

Sąsiedzi mnie wczoraj zawołali, żebym młodemu zainstalował grę. Pierwsze myślałem, że chodzi o jakiegoś pirata na PC czy coś co się instaluje przez Steam. Okazało się, że chodzi o grę konsolę. Nie bardzo rozumiałem wtedy w czym problem, bo podobno konsole takie super, że kupujesz grę, wkładasz płytę i grasz bez większych problemów. No, ale biorę pada do ręki i szybko się okazuje, że żyłem w kłamstwie. Żeby zagrać, trzeba mieć konto PSN, żeby założyć konto trzeba zaktualizować system. Zrobiłem co trzeba i jeszcze tylko gra się miała zaktualizować i elo można grać. Poszedłem do domu aktywnie się obijać przy oglądaniu R&M. Następnego dnia przychodzi sąsiadka, że dalej coś mu tam wyskakuje. Jak się zrobiło A to trzeba i B, więc idę zerknąć. Okazało się, że trzeba jeszcze subskrypcji PlayStation Plus, żeby grać. Przy czym podali rewelacyjną ofertę 100zł za 3 miesiące lub 240 za rok. W tym momencie zgniłem XD. Wyjaśnijcie mi jak można tak dymać ludzi na hajs jak to robi Sony w tym momencie? Na PC raz kupujesz grę instalujesz i nic więcej płacić nie musisz. Only glorious PCMasterRace!!
  • 79
  • Odpowiedz
@Nedkely: widać żeś konsolowiec, bo nawet nie rozumiesz tekstu pisanego. To powtórzę jeszcze raz:

WŁÓŻ PŁYTĘ I GRAJ SKOŃCZYŁO SIĘ NA GENERACJI PLAY STATION 2. Teraz dotarło? Bo już prościej się nie da.

Widocznie dla konsolowca nawet to jest za trudne bo gadasz głupoty.
  • Odpowiedz
@Mr_Hamster12 Zombie vs Zombie jest gra sieciowa, wiec trzeba byc idiota, aby tego nie wiedziec i jeszcze sie pluc. Kupujac WoWa tez sie ludzie pluja, ze trzeba placic abonament, aby grac? xD
  • Odpowiedz
@FLAC: Nie odbiega to mocno od "wsadzenia płytki i grania", możesz grać w grę zaraz po instalacji bez patcha.
Wkładasz i poza tym nic innego cie nie interesuje, a że nie można grać od zaraz to inna sprawa, nie te czasy, inna technologia.
  • Odpowiedz
@miniCZOLG: Jedyny produkt microsoftu, z którego korzystam, więc założyłem, że o windę Ci chodzi.

@hacerking: No cóż ja wiedzieć o tym nie musiałem ;p Pudełka nie widziałem. Tak samo jak płyty z grą. Odruchowo spytałem rodziców dzieciaka przy wołaniu o subskrypcję to nie wiedzieli. To czego nie dopisałem, to fakt, że mieli problem bardziej z odpaleniem, a nie instalacją. A WoWa możesz sobie za darmo pobrać ze strony Blizza i
  • Odpowiedz
@hacerking: Trzeba kupić tzw. battlechesta (bazowa gra + wszystkie dodatki prócz najnowszego, kwestia 30-40zł) + najnowszy dodatek (okolo 140-150zł) a potem już subskrypcja ~55zł miesięcznie.

Edit. Warto dodać że w tym battlecheście za te 30-40zł zawiera się 1 miesiąc gry
  • Odpowiedz
Różnica między konsolam i PC jest taka.
Grasz na PC offline -> thepiratebay online ewentualnie kupujesz lub januszujesz na kluczu z allegro
Grasz na konsoli offline - wydajesz 200zł xD i grasz online DOKUP #!$%@? ABONAMENT
Dlatego tylko PC i Xbox 360 RGH:>
  • Odpowiedz
Miałem konsole atari, c64, pegasusa, amige600, 4 konfiguracje PC (od pentium133 16mb ram) no ale jestem bezmózgim każualem bo mam też ps3 i ps4.
Kiedy te dzieci sie wreszcie nauczą, że tłumaczenie ludziom czego mają chcieć jest bez sensu?..
  • Odpowiedz
@Mr_Hamster12: W cenie tej subskrypcji zawiera się 12 porządnych gier oraz online wolny od cheaterów i innych botów psujących gry online na POTĘGĘ dzisiaj.
Serio, ktoś to uważa za wadę? Lubi ktoś być wysadzany w gta 5 online z ładunkiem wartym paru godzinom grindu, bo jakiś utas modder zbombarduje całą mapę?
Granie online na pc w popularne tytuły to syf i gówno.
Nawet przez PUGb się przelewa fala cheaterów. No to
  • Odpowiedz
@TOP___BK: Przynajmniej kupiłem konsole za 3 razy mniejsze pieniądze i przynajmniej mam pewność, że jak mi się zepsuje to ją w całości wymienie.
PC jak ci #!$%@? solidnie z dymem, to te 200 złotych czy 37 funtów rocznie byłoby twoim najmniejszym zmartwieniem.
  • Odpowiedz
@j3acek: Ten pendrive nie działa już od dawna, kumpel go miał, zpatchowali bf1 i tyle go widzieli.
Poza tym on nie cheatuje gry, jedynie ułatwia celowanie z pada, ten pendrive nie miał żadnej możliwości ingerencji w plikach gry, nie ma aimbota ani wallhacka, niczego. Już dużo większą przewagą byłoby kupienie myszki, ale i ona suczy na konsoli, bo też tylko emuluje pada i działa z jeszcze większym input lagiem.
Na PC
  • Odpowiedz