Wpis z mikrobloga

@adiosk: masz 14 dni od zakupu auta na załatwienie oc. Zmień ubezpieczyciela a obecnemu wyślij wypowiedzenie. Agent załatwi to wszystko za Ciebie. Zaległa składka to problem poprzedniego właściciela
@bigger: Gałganie czytaj i to na głos

"Polisa OC przejęta wraz z samochodem działa tylko do chwili ukończenia jej ważności. Uwaga: kiedyś po upływie terminu jej ważności była automatycznie odnawiana na kolejny rok, co miało tę wadę, że jeśli wykupiliśmy OC w innej firmie, a nie wypowiedzieliśmy w terminie starej polisy, to przez kolejny rok trzeba było płacić za dwa ubezpieczenia tego samego auta. Zaletą tego rozwiązania było to, że zapominalscy
@adiosk nie musisz tego opłacać. Możesz wypowiedzieć tą polisę i kupić sobie swoją na cały rok. Jeżeli będziesz chciał Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
@fromasz56: Jeszcze nie zgłosiłem do ubezpieczalni faktu kupna. Skłądka jest nieopłacona a ja mam 30dni na decyzje czy wypowiadam umowę. Czyli dajmy na to 2 tygodnie będę szukał ubezpieczenia i jeździł póki co na obecnym to podliczą mnie jedynie za te 2 tygodnie, tak?
@bigger: @siwy21:
@bigger: Dzięki za polecenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nie_wytrzymam: Skąd Ty masz takie info w ogóle? Pierwszy próg kary UFG jest za przerwę do 3 dni. Drugi jest od 4 do 14. Jakby było tak jak mówisz, to wpadasz od razu w 2 próg kary :P Ścigają za każdy dzień przerwy. Za osobówkę 800 zł do 3 dni od 4 do 14 już 2000 zł i
@nie_wytrzymam: kupiłem moto które nie miało od nowości. na umowie kupna była data (dzien niedziela) oc wykupiłem następnego dnia w poniedziałek. UFG nałożyło na mnie kare w wysokości 130zl za to ze oc nie bylo wykupione w dniu zakupu i nie może być nawet jednego dnia poślizgu. Smutne ale takie są przepisy.