Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie tak się zastanawiam. #!$%@? mnie to, że jak mam używane autko to zawsze coś się dzieje, trzeba dokładać, trzeba serwisować. Poza tym mam strasznie duże ubezpieczenie na swojego 16 letniego gniotka. Nie uważacie, że dobrym pomysłem byłoby po prostu puszczenie sobie nowego autka na kredyt/leasing/najem długoterminowy. Teraz za samo ubezpieczenie płacę 300 złotych pieprzonej raty. Myślę, że bez problemu te 500-600 zł mógłbym płacić miesięcznie za samochód, ubezpieczenie spłaciłbym jednorazowo, przypuszczam, że dla zniżek puszczone by to zostało na ojca. Wyskoczy coś do roboty to już te 500-1000 zł trzeba wyskoczyć raz na 2 miesiące średnio. A nowy samochodzik gwarancja, gazik montowany przez dealera i jeżdzę sobie bezpiecznie i spokojnie. Jak myślicie?
#motoryzacja #pytanie #kiciochpyta #samochody #leasing #kredyt #plan
  • 11
@MZ23: Kupiłeś gruza to nasz :D Miałem stare jak i nowe auta i poza rzeczami eksploatacyjnymi nic nie naprawiałem poza vanosem w E46 coupe :o a jeżdżę dużo, bo z 60k km rocznie
@MZ23: Mówisz, że wkładasz co 2mc 500-1000zl to coś nie halo? W 17letnim E46 zrobiłem vanos za 900, ręczny i cewkę za 60zl w przyszłym w przeciągu prawie dwóch lat. Nic więcej
@Kaneczai: Coś nie halo, miałeś fart i trafiałeś dobre sztuki, ewentualnie sam znasz sie na rzeczy i dobrze wyszukałeś :). Dla mnie jako uzytkownika: wsiąść jechać myślę że byłoby sensowne rozwiązanie ;). W mechanice niestety nie siedzę
@MZ23: Po prostu staram się szukać w miarę dobrych samochodów z udanymi jednostkami, chociaż w tej chwili sam się przejechałem, bo napalilem się pierwszy raz na auto i w plecy z 10tys.. Jeśli auto dla Ciebie to tylko środek transportu to weź sobie coś nowego, byle nie dacia itd :)
@Kaneczai: no i własnie o to mi chodzi, niestety w mechanice nie siedzę tylko elektronice i to jest kuźwa problem :). A nowe biorę i kilka lat mam spokoju i może zostać w rodzince i bezstresowo jeździć :). A czemu nie Dacia? ;)
@MZ23: nie mam bo to zupelnie nie moja bajka, ale kazdy kto ma to chwali, zreszta wyniki sprzedazy sa rewelacyjne. to takie wspolczesne auto dla ludu. tanie, przyzwoite, dla niezbyt wymagajacego uzytkownika idealne.
@MZ23: Wujek mojej dziewczyny wziął w leasing, bo jest przedstawicielem handlowym i 4x na lawecie już była :/ Sam sobie pluje w brodę, że ja kupił, a mu odradzałem. Przejrzyj Skody