Wpis z mikrobloga

@NAPSHOT: Warcraft to bardziej bajka, niz fantasy, ale Durotana czytalo sie spoko. Co czytales konkretnie? :)

Jakbys chcial cos konkretniejszego, to polecic moge ksiazki z cyklu Malazańska Księg Poległych, sporo tomów, bogaty świat przedstawiony, tylko na początku trzeba się wgryżć.
Z lżejszych, bardziej basniowych, ale rownie ciekawych - powiesci Wlatera Moersa o swiecie camonskim, np. Rumo i cuda w ciemnosciach.

Z pogranicza kryminału, sensacji i science fiction -
@agaja: Dzięki za odpowiedź ;) Warcrafta czytałem na pewno "Władca klanów" i coś jeszcze chyba. Dodatkowo polecam "Orki" też bajka ale super się wciągnąłem... jakieś 6 lat temu niestety. Dodatkowo bardzo podobał mi się Ojciec chrzestny" Puzo no ale wspomniana wcześniej seria Millenium (bez ostatniej bo wyszła jakoś niedawno) to arcydzieło w moim odczuciu.

@ryhu: Dzięki sprawdzę ;)
@NAPSHOT Jeśli chodzi o fantasy, to coś Brandona Sandersona. Polecam jego magnum opus - Archiwum Burzowego Światła, ale ostrzegam, że ta seria jest jeszcze daleka do ukończenia (za kilka tygodni wychodzi 3 część, a ma być ich 10, czyli wyjdzie pewnie około 20 lat jeszcze, jeśli Brandon zachowa swoje tempo robota).