Wpis z mikrobloga

Dziś dostalem 16% podwyżki od tak, pierwszy raz mi się zdazylo, że to szef uznał, że mi się nalezy a nie że musiałem grozić odejściem czy też miesiącami udowadniać że zasługuję.

Córka wyszła ze szpitala po 6 tygodniach chemioterapii ma bardzo dobre wyniki więc zaczynamy kolejny (dużo mniej intensywny) etap leczenia. Skończyła brać sterydy i wrócił jej dawny dobry humor i chęć do zabawy, także już całe wiadro play-doh czeka.

Różowy wraca do pracy po 3 miesiącach bo dostała zgodę na flexi-time. Oznacza to, że wizja kupna własnego domu staje się naprawdę realna. Od poniedziałku wysyłam ją na kurs #prawojazdy i wreszcie skończy się szoferowanie w weekendy.

#czujedobrzeczlowiek #wygryw #uk
s.....i - Dziś dostalem 16% podwyżki od tak, pierwszy raz mi się zdazylo, że to szef ...

źródło: comment_NUhMqd3xKlbgpacp7CqRpUt6T4GozyYK.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powrutkrula: z tego co pamiętam nie uzależniają tych którzy ich na serio potrzebują między innymi dzięki temu że jest inny mechanizm psychologiczny- osoba podczas zawału lub w terminalnym stadium choroby nowotworowej nie bierze ich w celu osiągnięcia euforii i innych czynników dla których ludzie się uzależniają np dla zabicia nudy, zapomnienia o problemach itp. Sięgają po nie by zmniejszyć ból i zbliżyć się do "normy". Nie ma takiego mechanizmu jak
  • Odpowiedz
@Dziki-Malz: Ale w zacytowanym przez Ciebie tekście, jest właśnie o uzależnieniu. Uzależnienie to nie tylko okradanie najbliższych i bieganie w poszukiwaniu za towarem jak wielu sobie wyobraża. Co terminalnego stadium - wtedy nie patrzy się, czy będzie coś uzależniać czy nie, bo nie ma to większego znaczenia. Wybiera się po prostu mniejsze zło. Co więcej - opioid przyjmowany przeciwbólowo działa jednocześnie przeciwlękowo, gdyż chory nie musi obawiać się bólu, który
  • Odpowiedz
@ziobro2: racja, lepiej spłace dom kolesiowi od którego wynajmuje gdzie czynsz jest o 100 wyższy niż w przypadku raty za dom który ma jedną sypialnie więcej i ma garaż, gdzie nie moge za bardzo urządzić go pod siebie itd. I nie, nie jestem debilem nie mam zamiaru kupować domu teraz, poczekam na brexit no i odłożę więcej kasy na remonty i wyposażenie
  • Odpowiedz
@powrutkrula: @powrutkrula: wydaje mi się że chęć nieodczuwania bólu i lęku odróżnia takie pseudo uzależnienie od prawdziwego które daje euforię a przynajmniej tak mnie uczono. Codziennie widzę ludzi ciężko chorych na morfinie i rzadko ktoś wykazuje cechy uzależnienia- oni chcą tylko żeby nie bolało i nie jest dla nich istotne jaki środek przyjmują, czesto nawet nie wiedzą że dostają opioidy. Jasne że z czasem przy przewlekłym stosowaniu występuje
Dziki-Malz - @powrutkrula: @powrutkrula: wydaje mi się że chęć nieodczuwania bólu i l...

źródło: comment_uM1kxV3pViotfq0CuFJ1txyoAYxv9ays.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz