Wpis z mikrobloga

W tym roku zaczęłam studia zaoczne na kierunku grafika. Już widzę, że jeśli sama nie będę siedzieć z poradnikami, to niewiele zdziałam, bo tych zajęć jest po prostu za mało. W związku z tym prosiłabym o wasze ulubione strony gdzie będę mogła uczyć się obsługi Adobe Photoshop, Illustrator i Indesign.
Niestety z moim angielskim też nie jest zbyt dobrze, aczkolwiek jeśli nie ma nic po polsku to będę musiała jakoś to przeżyć.

#grafika #grafikakomputerowa #photoshop #illustrator #indesign
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bhilobun: ucz się angielskiego, bo w Polsce praca grafika jest dla masochistów, chyba że jesteś masochistą to rynek pracy w sam raz dla Ciebie. Na youtubach jest dużo tutoriali, po angielsku ale są obrazki więc łatwo zrozumiesz.
  • Odpowiedz
@Bhilobun:
Ogolem grafika to jeden z tych bezsensownych kierunkow ktory nie dosc ze nic nie uczy co bys nie znalazl w necie, to do tego uczy rzeczy niepotrzebnych xD
Ja zawsze podpatrzalem tutoriale z youtuba albo sam sobie ogarnialem to i owo.
  • Odpowiedz
@Bhilobun: Na YT jest masa poradników po polsku i po angielsku, oczywiście darmowych i to naprawdę wystarczy, nawet często nie trzeba znać angielskiego, bo widać co dana osoba robi. Oczywiście są też książki (często drogie, ale można wypożyczyć z chomika chyba), do tego fora DTP, ludzie mają różne problemy. Poza tym to nie był najlepszy ruch. U mnie okazało się, że poza PS, IL i ID i specjalizacji DTP musiałam
  • Odpowiedz
ucz się angielskiego, bo w Polsce praca grafika jest dla masochistów, chyba że jesteś masochistą to rynek pracy w sam raz dla Ciebie. Na youtubach jest dużo tutoriali, po angielsku ale są obrazki więc łatwo zrozumiesz.


@onea: Zależy jaki poziom reprezentujesz i co robisz.
  • Odpowiedz
#kursyudemy wrzuca co jakiś czas info o bezpłatnych kursach, często są tam takie dotyczące grafiki i rzeczy z nią powiązanych


@Leviathan:
Ja mocno odradzam kursy Udemy, często są chaotyczne, uczą złych nawyków i mają kiepską jakość.
jedyny plus to cena, no ale pls.

@Bhilobun:
  • Odpowiedz
nie wiem co chcę w grafice robić, na razie chcę nauczyć się obsługi programów.


@Bhilobun: zabierasz się od d--y strony.
Photoshopa można na poziomie PRO ogarnąć w 48 godzin, ale to nie zrobi z Ciebie grafika.

Musisz się zastanowić co chcesz robić. Czy grafikę do gier, czy efekty specjalne do filmów, czy logosy i brandingi, czy projektować przedmioty czy
  • Odpowiedz
@loczyn: a ja bedę musiała nauczyc się tych 3 programów, bo inaczej nie zaliczę studiów. Mniej więcej wiem co chciałabym robić, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że jeśli zacznę przymierać z głodu, to trzeba będzie zacząć projektować strony i ulotki.
  • Odpowiedz