Wpis z mikrobloga

bardzo proszę w tej samej klasie masz:

-Renault Talisman

-Ford Mondeo

Szukać po samochodach ze średniej półki


@Matrix019: I ile będą kosztować z takim silnikiem, 4x4 i wyposażeniem jak ta Skoda? Która jest praktycznie max. doposażona?

Ford Mondeo... na szybko w konfiguratorze 2.0 EcoBoost 240 KM w wersji Titanium, lakierem metalik, panoramą, tapicerką częściowo skórzaną, pakietem bezpieczeństwa, pełnymi LEDami i dużą nawigacją wychodzi 187 tys. zł według cennika. A jeszcze kilka
@PonadKreska_pl: Renault Talisman z Full wyposażeniem w edycji INITIALE Paris (coś jak Laurin&Klement)157k tyle co Skoda jeśli nie tańszy. Nie pamiętam czy Renault oferował go w napędzie AWD. Czy 4x4. Ford kosztował taniej jeszcze kilka miesięcy temu (podrożał jak masło( ͡° ͜ʖ ͡° ) )
Renault Talisman z Full wyposażeniem w edycji INITIALE Paris (coś jak Laurin&Klement)157k tyle co Skoda jeśli nie tańszy


@Matrix019: ale jeśli dobrze pamiętam to Talisman kończy się na 200 KM i bez 4x4. 20 tys. różnicy już stąd może wynikać... Skoda 220 KM i z podobnym wyposażeniem do INITIALE Paris też będzie ok. 150 tys. zł kosztować.

Taki rynek, wybierasz to, co ci się najbardziej podoba, płacisz podobnie :)
@PonadKreska_pl: Przedział cenowy 150-200kPLN brutto to albo super wypasione auta klasy D nie-premium, prawie golas D - premium, albo koła z kierownicą w klasie E-premium.

I potem masz albo #!$%@? w kosmos mondeo, superba albo passata, które traci na wartości jak oszalałe, niczym się nie wyróżnia na drodze, albo A4 czy BMW 3 z dieslem 2.0 i szmatą na fotelach.

Ford Mondeo...

Póki nie będzie wersji 2.0 eko biust z 4x4
Przedział cenowy 150-200kPLN brutto to albo super wypasione auta klasy D nie-premium, prawie golas D - premium, albo koła z kierownicą w klasie E-premium.

I potem masz albo #!$%@? w kosmos mondeo, superba albo passata, które traci na wartości jak oszalałe, niczym się nie wyróżnia na drodze, albo A4 czy BMW 3 z dieslem 2.0 i szmatą na fotelach.


@blueray: dokładnie, podpisuje się pod tym.
@g500: CLS 2. letnie auto i ani słowa o gwarancji...

@PonadKreska_pl: też trzeba uwzględnić politykę firm, Mazda przy zakupie prywatnym nie daje rabatów, Nissan 15k przy aucie za 110k, Mercedes od 2 osób wiem, że kilkadziesiąt tysięcy (bliżej 20k oczywiście). Ale zawsze przez konfigurator pogląd jest na ceny. Te kwoty koło 200k to podejrzewam że większość patrzy na ceny pod względem ratalnym już.
Nadal za prawie 200 tysi masz cała game samochodów które
a) wyglądają lepiej
b) nie tracą na wartości
c) nie maja znaczka skody (kurde no :D )
Jak mam być szczery to jak bym miał 180 tysi na samochód to w życiu bym sie nie popatrzył na skode.
wolał bym takie ( pierwsze z brzegu )


@g500: Czyli wolałbyś dopłacać za logo kupując niepewne, używane auto z gorszymi osiągami w tej samej cenie dla...?
Jechałem tym najnowszym superbem 280KM w pełnej czerni i komfort jak i sama jazda były na wysokim poziomie. Jak siedzisz w tym aucie to nie czujesz się jak w jakimś fiacie. Jedyne co może denerwować to ten dotykowy ekran na którym widać ślady od palców.
@m0rgi: Superbem nie jechałem, ale jeździłem najnowszym Passatem, którego Skoda jest bliźniakiem. Passat jest podobno cichszy od Superba (do weryfikacji, ale nie słyszałem nigdy żeby skoda była cichsza). Zawieszeniowo powinny prowadzić się podobnie.
.. i tu dochodzimy do punktu,w którym możemy te samochody porównać z Audi A4, bo Audi A6 to już jest klasa wyżej. Tak, też jeździłem A6. Wyciszenie kabiny i to "odseparowanie" od otoczenia stoi na dużo wyższym poziomie.