Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam naukę programowania...

Może nie od zupełnego zera, bo drobne podstawy już mam, ale teraz chcę to pociągnąć na poważnie. Tak się zdarzyło, że obecnie jestem na urlopie wychowawczym, siedzę z dzieckiem w domu i chcę ten czas dobrze spożytkować. Żona ma lepszą pracę i tak się opłaca. Ale nie o tym rzecz...

Czasu nie mam za dużo, bo obowiązków sporo i naprawdę trudno o dłuższą chwilę spokoju, ale też mam motywację, żeby odmienić swoją sytuacją zawodową. #praca

Taką formą motywacji jest dla mnie zdawanie relacji z postępów. Dlatego czasem będę pisał na mirko, może ktoś się zainteresuje. Myślałem o takim tagu jak #tataprogramuje
Będę też tworzył bloga i tam opisywał na bieżąco jak mi idzie, czego się uczę, itp. Wierzę, że z czasem znajdzie się ktoś, kto będzie komentował moje wpisy i otrzymam jakieś porady.

Zobaczymy, co z tego wyniknie. Na razie chcę zacząć od #python .

#programowanie #it #pracait #technologia #motywacja
  • 19
@clockwork_orange: na szybki zarobek nie liczę. Na razie chcę ogarnąć konkretne podstawy programowania i nie uznaję za bardzo ważny wybór języka. Już za dużo czasu spędziłem nad rozmyślaniem w tej kwestii. Pod uwagę biorę też javę, ale może później, zobaczę co mi się spodoba. Jako taki ogólny cel stawiałbym sobie znalezienie chociaż stażu w ciągu kilku miesięcy, jak czas pozwoli chociaż na kilkanaście godzin w tygodniu.
Aha, nie dodałem też, że mieszkam obecnie w DE i równolegle jakoś muszę ogarnąć inne kwestie, m.in. tutejszy rynek pracy w IT i polepszenie języka (na razie mam tak poziom między B1 a B2).
@cruc: kiedyś próbowałem zaczynać z javą. Jakieś tam podstawy liznąłem, trochę dowiedziałem się o programowaniu obiektowym. Pracowałem w branży SEO i czasem robiąc coś w Joomla czy Wordpress, musiałem spoglądać na kod szablonów i coś dostosować, typu wyciąć, zmienić, itp. Drobnostki, tak więc tyle, że wiedziałem, co który fragment kodu robi. Czyli o html, css, php.
@Paczek_w_masle: Nie wiem dokładnie, co chcę robić. Dużo nad tym myślałem i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co powinienem wybrać. Dlatego wolę zacząć od czegoś, co w moim ujęciu ma sens (Python według mnie ma), no a później ewentualnie zmienić. Chociaż żebym się załapał do jakieś firmy IT, z tą wiedzą co będę posiadał.
@Lampartini: tak szczerze polecałbym zacząć od cpp, jeśli od tego wystartujesz i w miarę ogarniesz to będziesz potrafił programować we wszystkich językach, bo nauczysz się programować a nie klepać kod - z tym, że nie zaczniesz szybko trzepać kasy ;)