Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu #mint #arch #manjaro
Po walce z Linuxami, zamulaniem Ubuntu (przez obniżanie zegara procka), po godzinach frustracji, jestem na Manjaro Gnome. Działa to szybciej niż Antergros chyba... póki co mi się podoba. Ciekawostka: ubuntu wywalił z repozytoriów susue image writter. Blokują instalację nawet przez .deb (łącznie z instalatorem debów). Inaczej się obrazu nie zrobi, musiałem się grzebać z tym ręcznie bowiem dd nie działa przy obrazach archowych w ubuntu;/ Jakiś randomowy program z githuba mi zrobił po kilku godzinach i dziesiątkach restartów. To dopiero frustracja przy procku obciętym do 1ghz ;/ Repozytorium ubuntu w porównaniu do AUR jest gówniane tak szczerze. Ten system jedzie chyba tylko na marketingu i starym fejmie ;/
Z Debianowych systemów, tylko Debian, ale na serwer. Na desktopy Antergros, Arch przez Architekta, Manjaro czy inne archowowe.
Wiem, że Wam będzie działać i zaraz napiszecie "ale mi działa", no co z tego, skoro na moim sprzęcie się j---e ;(

Ten Gnome3 z Waylandem jest piękny i z--------a jakbym miał z 30 rdzeni :D
grubasnasilowni - #linux #ubuntu #mint #arch #manjaro
Po walce z Linuxami, zamulanie...

źródło: comment_cfjAg2qKFNkq7FKmXWHTWSgwMcMX38tb.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ło matko...

ubuntu wywalił z repozytoriów susue image writter. Blokują instalację nawet przez .deb


@grubasnasilowni: No faktycznie blokują specjalnie na siłę... Po pierwsze może dlatego, że nie jest aktualizowany od jakiś 5 lat? Po drugie blokują? Jak korzystasz z debiania to powinieneś wiedzieć, że standardy nazewnictwa pakietów się zmieniają z biegiem lat, więc jak nie mogłeś zainstalować tej paczki to oznacza, że zależności się nie zgadzały... Zależności które mogłeś sobie bez problemu zmodyfikować czy usunąć dla tej paczki. Więc w sumie nie wina tego czy innego distro tylko faktu, że deby tak działają. I to działają jakoś od...
  • Odpowiedz
@Kryspin013: No to mogłeś się zachować jak profesjonalista i na spokojnie mu to wszystko wytłumaczyć i wyprowadzić go z błędu, a nie jak perfekcjonista, który pluje jadem. Znasz się na rzeczy i możesz się dzielić wiedza, ale jak w taki sposób każdemu będziesz odpowiadać, to nikt cię nie będzie chciał słuchać.
  • Odpowiedz
@qdt2k: Ja w Antergos żadnych problemów nie miałem i miałem go prawie rok czasu. Gdyby nie zmiana dysku pewnie dalej bym siedział na nim, a tak teraz siedzę na Manjaro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@uppss: Jeden rabin powie tak, drugi powie nie.
Ja też sobie długo chwaliłem Antergosa i miałem na dwóch maszynach.
Do ostatniej niedzieli (pun intended) gdy pracując nad projektem potrzebowałem dwóch appek z zamkniętym kodem, które dostępne są tylko jako 32-bitowe binarki. I nagle nie da się ich uruchomić. Na drugim lapku się dało (tydzień do tyłu z aktualizacjami) więc dokończyłem i stanąłem przed decyzją, czy mi się chce szukać, która
  • Odpowiedz