Wpis z mikrobloga

Nie ma gorszego raka niż strony internetowe z przepisami.

Wpisujesz w google "proste dania dla studentów". Oto pierwszy wynik:

"Makaron z boczkiem i cebulą" - myślisz sobie, spoko, zrobię.

Składniki:
- makaron ze szwajcarskiej mąki mielonej sposobem tradycyjnym
- boczek z dzikich świń z Afryki
- łzy brazylijskiego noworodka
- kryształ z serca góry uga buga
- cebula rotszwalcka wyhodowana w ziemi torfowej
- sól

Sposób przygotowania: Cebulę posiekać dobrze naostrzonym mieczem samurajskim, dolać dokłądnie 3,79 kropli łzy noworodka,
boczek podsmażyć smoczym oddechem a makaron gotować we wrzącej wodzie we własnych ustach. Na koniec wsypać sobie soli do d--y.

#pasta #gotujzwykopem #studbaza
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zlote-golabki-winiego: Ale coś w tym jest, mi się marzy apka gdzie są przepisy na takie proste k--w g---o dania do najedzenia z tego co masz. Np. Kukurydza, ryż, mięso. Brak sosu. Przepis = Wjeb do gara kukurydzę, ryż, mięso podsmaż na patelni, kup sos do smaku z torebki, wjeb to razem dosyp czegoś tam i w--------j aż miło.
  • Odpowiedz
  • 6
@zlote-golabki-winiego mnie zawsze w-----a jak szukam przepisów na jakieś ciastka, przepis normalny, wchodzę w komentarze bo może ktoś napisze że lepiej wychodzi w innej proporcji a tam "ROBIŁAM TE CIASTKA Z MOJA 27 MIESIĘCZNĄ CÓRECZKĄ I ŚMIECHU BYŁO CO NIE MIARA, POTEM PRZYSZEDŁ STARSZY SYN I JEGO KOLEDZY Z GIMNAZJUM I WSZYSCY MOWILI ŻE ALE CIASTKA ZROBILIŚMY, ŻE AŻ DLA MĘŻA NIE STARCZYŁO
I takich 30 komentarzy na 40...
  • Odpowiedz
@zlote-golabki-winiego: czaję, że pasta, ale to jest po prostu g---o prawda. Pełno w necie banalnych przepisów, a składniki których nie masz (typu parmezan, starta skórka z cytryny, świeże liście bazylii czy inne pierdoły) można z reguły pominąć. Tymczasowo mieszkam sam i sam sobie gotuję więc wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@inspektor_erektor: Jak wstawiałem to pierwszy raz pół roku temu to też się znalazł tam taki jeden co się musiał pochwalić że sam gotuje a pasta g---o prawda. W ogóle pasta g---o prawda, kto to słyszał. Przecież pasta o Makłowiczu to np. 100% real xD
  • Odpowiedz
@Grzesiek_astronaut: znaj dobroć pana, ideolo syty makron dla studencioka
Potrzebujesz:
-makaron (dowolny, ja lubię ten przepis z tagliatelle, wersja dla studen..biedaka: makaron nitki "dobrusia" biedronka) - nie wiem jaki bęben masz więc sam sobie porcję odmierz
-pieczarki myślę 250g na porcje będzie git, pamiętaj że stracą objętość na patelni (nie oszukuj się, nie stać cię na borowiki/kurki, a jesteś zbyt leniwy by sam je zebrać)
-cebulka szalotka (tak, jest droższa niż "polskie jabłko" aka cebula biała ale jeżeli jedna spora waży no te 70-100g, nie zbiedniejesz zanadto)
-czosnek - indywidualnie. ja daje dwa ząbki i jest optymalnie. ledwo wyczuwalnie jeden, mocno
  • Odpowiedz