Wpis z mikrobloga

Jak zrobić okrągły placek? Ja robię z kształcie blachy na której leży, bo formowanie nie bardzo idzie ;)
@slane obejrzyj jakiś film z pizzerii.
Ja robię albo placek na krawędź stołu z mąką i po prostu na tej krawędzi go formuję.
Albo w powietrzu, od środka na boki. Trzeba nad tym trochę poćwiczyć.
@nAir bez sensu. Skad wziąłeś teb sposob? Ja chcę żeby ona się przypaliła a nie tylko rozlała. Twoim sposobem zanim się przyrumieni, reszta będzie już spalona
@Recydywa: Pizze pieczemy krótko ale w dużej temperaturze.

Ja chcę żeby ona się przypaliła a nie tylko rozlała.

Zeby coś przypiec zwiększasz temperaturę a trzymasz krócej, nie musisz pizzy trzymać tak długo aż wyparuje woda i wszystko będzie spalone. Twoim sposobem z tej mozzarelli wypłyną soki i pizza będzie mokra w środku a po bokach przesuszona, jeszcze jak dałeś dużo sosu a co gorsza ten sos dłużej poleżał na cieście to
@nAir ale ziomeczku. Ty mi wyjeżdżasz z jakimś 180 stopniami przez pół godziny, wyczarowujesz za dużo sosu chociaż nie wiesz ile go jest poza brzegami, szukasz na siłę dziury w całym to jak ja mam z tobą rozmawiać na poziomie?
@nAir to co pokazujesz na zdjęciu dla mnie jest za grube, ale mam to w dupie bo wsrodku ciasto może być cienkie jak papier, albo wręcz przeciwnie, a jest takie jak lubisz. Ile można wracać do #!$%@? na Mirko o jedynei slusznej wersji pizzy pod każdym zdjęciem pizzy.. Ja robię tak jak lubię, wiele lat próbując różnych wersji i je ze sobą porównując. Handluj z tym.