Wpis z mikrobloga

Mirki, najwyżej mnie zlinczujecie, ale wołam komentujących i plusujących, czas na dalszy rozwój sytuacji z tego wpisu .
Szczęśliwie - właściciel mieszkania uszanował fakt, że nie życzę sobie oględzin pod moją nieobecność. Niestety - w wyniku tego postanowił zmienić ustalenia i domagać się czynszu za wrzesień (który miała pokryć kaucja) - w obecności oglądajacych stancje (o dziwo). Stwierdził, że kaucja nie służy do zabezpieczenia ostatniego miesiąca czynszu, i skoro nie zapłaciłem - na jakiej podstawie tu dalej mieszkam. Wiem, że wyrzucić mnie bez okresu wypowiedzenia może dopiero, gdy moja zwłoka w płątności będzie wynosić dwa okresy rozliczeniowe - co jest już niemożliwe, jako że zostało mi 4-5 dni mieszkania. Płacić nie zamierzam - wiem, że nie zwróci mi kaucji z wydumanych powodów (zerwanie umowy wcześniej, miał pretensje o to - "nie wynajmujemy na tak krótki okres czasu, gdybym wiedział to bym Panu nie wynajął", oraz ze względu na inne swoje "dokonania"), a mieszkanie nie jest w żaden sposób "uszkodzone" - ba, oddaje je wręcz w lepszym stanie (zanim wyszła prawdziwa natura naszego #januszwynajmu dokonałem paru "porządków" i napraw dla własnej wygody). W umowie nie znajduje się żaden misterny zapis o możliwości usunięcia mnie w przypadku miesięcznej zwłoki w płatności - właściwie nie ma żadnej wzmianki co można zrobić w takiej sytuacji.
Dla pewności - przez ten tydzień pracuje z domu, w przypadku niezapowiedzianej wizyty nie omieszkam powiadomić odpowiednich organów, gdyby wydarzyło się coś niespodziewanego - będę wołał plusujących.
#januszewynajmu #mieszkania
  • 47
@maszjo: @Swarley: ja zawsze w protokole zdawczo-odbiorczym dorzucam tekst, że dokumentacja fotograficzna wykonana w chwili podpisania niniejszego dokumentu będzie przesłana tego samego dnia na ustalony do kontaktu adres email. Dorzucam też miejsce na dodatkowe uwagi stron. Jeśli nie ma uwag to tego nie było.
Kiedyś nie zerknąłem na parapet zewnętrzny w kuchni (9piętro) a tam była odciśnięta owalna forma jakiegoś zeliwnego naczynia, które ktoś wystawił po tym jak przyjarał żarcie
Dla pewności - przez ten tydzień pracuje z domu, w przypadku niezapowiedzianej wizyty nie omieszkam powiadomić odpowiednich organów


@Swarley: Jesteś tam ostatni tydzień, do tego będziesz w mieszkaniu większość czasu. Daj sobie spokój, nie płać mu za ten miesiąc, zostaw mu tą kaucję i niech #!$%@?. Jeśli kogoś przyprowadzi do obejrzenia, pewnie będziesz w domu, więc jakoś wytrzymasz. To najmniej,problematyczne rozwiązanie jeśli nie możesz wyprowadzić się szybciej.
Mieliście umowe ustną, że kaucja pójdzie na poczet ostatniego miesiąca i nie może on łamać tej umowy pod koniec jej trwania. Tak mi się wydaje. A interesantów niech jegomość umawia jak jesteś w domu i tyle. Uprzedź jegomościa, że jeśli wejdzie z interesantami pod twoją nieobecność i zginie jakakolwiek cząstka twojego majątku, zgłosisz to na policje jako kradzież.
@Swarley: miałeś umowę na czas określony czy nieokreślony? Jeśli określony to wyprowadzasz się przed jej końcem? Bo jeśli przed końcem umowy na czas określony to jak wkurzysz właściciela może ubiegać się o to, żebyś płacił mu aż do końca umowy. I będzie miał do tego prawo.

Z tego co pamiętam to z kaucją jest grubszy temat (w ogóle całe prawo związane z wynajmem nie jest "na chłopski" rozum, jak większość by
@Swarley: jak ja wynajmowalem kiedys mieszkanie, to za ostatni miesiac mieszkania nie placilem, tylko kaucja szła na pokrycie tego i wlasciciel sam tak powiedział, ze tak robi i nie chce pieniedzy, a poprostu pokryje to z kaucji. Takze są ludzie i taborety.
@Swarley patrząc na te dwie sytuacje tj. tego że Ty nie pozwalasz na oględziny, a on domaga się zapłaty czynszu to uważam że oboje postepujecie zgodnie z umową i bez żadnych uprzejmości. Ze swojej strony dodam że gdybym wynajmował mieszkanie komuś to nigdy nie zgodzilbym się na układ ze ostatni miesiąc pokrywany z kaucji że względu na ryczałtowy system rozliczeń za wodę.
@StrucelRTFSC: Przeczytaj poprzedni wpis, zgodził się na takie rozwiązanie. Zmienił zdanie dopiero, gdy zwróciłem uwagę, że nie zgadzam się na pokazywanie obcym ludziom mieszkania pod moją nieobecność.

@Swarley A jest taki punkt w umowie ?
@Swarley kaucja to nie tylko zabezpieczenie od uszkodzeń ale też od nieplatnosci za miesiąc. Ja bym nie płacil czynszu gdyż ma Twoja kaucję. Po za tym jeśli nie masz umowy wynajmu okazjonalnego (z notarialnym aktem, poczytaj sobie) to eksmisja nie jest taka prosta.