Wpis z mikrobloga

Mirki, najwyżej mnie zlinczujecie, ale wołam komentujących i plusujących, czas na dalszy rozwój sytuacji z tego wpisu .
Szczęśliwie - właściciel mieszkania uszanował fakt, że nie życzę sobie oględzin pod moją nieobecność. Niestety - w wyniku tego postanowił zmienić ustalenia i domagać się czynszu za wrzesień (który miała pokryć kaucja) - w obecności oglądajacych stancje (o dziwo). Stwierdził, że kaucja nie służy do zabezpieczenia ostatniego miesiąca czynszu, i skoro nie zapłaciłem - na jakiej podstawie tu dalej mieszkam. Wiem, że wyrzucić mnie bez okresu wypowiedzenia może dopiero, gdy moja zwłoka w płątności będzie wynosić dwa okresy rozliczeniowe - co jest już niemożliwe, jako że zostało mi 4-5 dni mieszkania. Płacić nie zamierzam - wiem, że nie zwróci mi kaucji z wydumanych powodów (zerwanie umowy wcześniej, miał pretensje o to - "nie wynajmujemy na tak krótki okres czasu, gdybym wiedział to bym Panu nie wynajął", oraz ze względu na inne swoje "dokonania"), a mieszkanie nie jest w żaden sposób "uszkodzone" - ba, oddaje je wręcz w lepszym stanie (zanim wyszła prawdziwa natura naszego #januszwynajmu dokonałem paru "porządków" i napraw dla własnej wygody). W umowie nie znajduje się żaden misterny zapis o możliwości usunięcia mnie w przypadku miesięcznej zwłoki w płatności - właściwie nie ma żadnej wzmianki co można zrobić w takiej sytuacji.
Dla pewności - przez ten tydzień pracuje z domu, w przypadku niezapowiedzianej wizyty nie omieszkam powiadomić odpowiednich organów, gdyby wydarzyło się coś niespodziewanego - będę wołał plusujących.
#januszewynajmu #mieszkania
  • 47
Możesz mu nie zapłacić za ostatni miesiąc i on ma prawo sobie za to wziąć z kaucji. Nie musisz się na to umawiać z nim nawet wg prawa.


@03lve37912: wg prawa? Pamiętasz może jaki to paragraf?
A opcja, że ostatniego dnia właściciel dzwoni do elektrowni (i innych) prosi o fakturę na dany dzień i wyrównanie odlicza z kaucji, po czym oddaje Ci kaucje odpowiednio pomniejszoną/powiększoną?
@Swarley: Wygląda na to, że masz małe szanse odzyskania kaucji skoro ten człowiek się zachowuje w taki sposób. Zostało kilka dni, ty go nie masz szansy oszukać bo ma Twoją kaucję, on nie może Cie oszukać bo masz jego czynsz, za 5 dni uregulujecie złotówki i wszyscy wyjdą na swoje. A jak ktoś natarczywie chce ten czynsz w sytuacji kiedy za kilka dni będzie musiał oddać podobną kaucję to wprawdzie prawnie