Wpis z mikrobloga

Mirasy, zwalniam mieszkanie, w związku z czym właściciel (paskudny i konfliktowy człowiek pragnę nadmienić, stąd też zmiana mieszkania) umawia pokazywanie mieszkania innym ludziom. Nie mam żadnego interesu w tym, czy kogoś znajdzie wcześniej (okres wypowiedzenia here), za to mam bardzo dużo przeciwko, żeby wchodził do mieszkania pod moją nieobecność. Zawiadomił mnie, że będzie pokazywal mieszkanie w godzinach 16-20, więc ja odpowiedziałem, że pracujemy do 17, ktoś będzie w mieszkaniu najwcześniej o 17:20 i życzyłbym sobie, żeby ktoś z mieszkających był obecny przy tym, ze względu na chociażby rzeczy osobiste itp. Jeśli okaże się, że właściciel był już w mieszkaniu pod naszą nieobecność - da się coś zrobić?
#mieszkania #prawo #kiciochpyta #januszewynajmu
  • 73
  • Odpowiedz
@novyr9: Zdecydownie nie jest, teraz jeszcze zmienia ustalenia i domaga się pieniędzy, bo ja chcę skorygować zmianę godzin oglądania (tak, żebym był obecny). Sytuacja na te chwile - będe pracował zdalnie i "pilnował chałupy"
  • Odpowiedz
No na tydzień to już raczej bez sensu :P


@Swarley: jest sens. Na odchodne zmieniasz wkładkę na tą "januszową", a twoją bierzesz ze sobą.

Mi jeden z takich januszy chciał wbijać pod nieobecność to potem wydzwaniał, że mam otwierać, bo on chce do swojego mieszkania wejść, a ja zamek zmieniłem xD
  • Odpowiedz
jak to policja nic nie zrobi? Dzwonisz i mówisz, że ktoś obcy Ci łazi po mieszkaniu i oni to olewają? Swoją drogą to moim zdaniem większym straszakiem może być groźba #!$%@? do skarbówki. Wątpię, żeby gościu odprowadzał podatek od wynajmowanego mieszkania.


@ostoja: Tak, powiedzą że dogadajcie się jakoś, bo oni nie mogą nic w tej sprawie
  • Odpowiedz
Do tego nie musisz pozwalać na pokazywanie mieszkania. Tylko Twoja dobrą wolą jest wpuszczenie tych ludzi więc skoro koleś robi ci problemy to możesz mu tego zabronić.


@Herubin: akurat z tym pokazywaniem to nie trafiles. Trzeba zezwolic na pokazywanie jesli jest to w interesie zapewnienia ciaglosci wynajmu mieszkania.
  • Odpowiedz