Wpis z mikrobloga

@enemydown: Jeden z efektów niezbyt mi się podobał, jak był na dachu taksówki i był widok z przodu, te auta z tyłu były takie "zabawkowe" jeśli wiesz o czym mówię, ale ogólnie na efekty zbytnio nie mam co narzekać.
@TomdeX: Sporo ujęć było gdzie auta były wyrenderowane, ale osobiscie nie pracowałem nad tą sekwencją. To był niskobudżetowy film i moge Cię zapewnić, że gdyby były pieniądze i czas to by wyglądały jak prawdziwość ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sporo ujęć "jakotakich" przeszło tylko dlatego, że jak zbliża się deadline to studio skupia się tylko by ujęcie wyglądało "OK".
@enemydown: No wiesz, chociażby w ostatnich Szybkich i Wściekłych ta sekwencja, gdzie te samochody same pędzą wygląda jeszcze gorzej niż w Kingsmanie także do tragedii jeszcze brakowało, ogólnie ta chatka czy stadion prezentowały się zacnie także szacun.
Strasznie zwracam uwagę na niedoróbki, jestem ciekaw jednej rzeczy, bo jesteś ekspertem to może mi odpowiesz na to pytanie, bo to może tylko moje "widzimisię". W produkcjach Marvela (u DC trochę mniej) przy walkach
@RoHunter: 100kk to jest mało. Rzadko się zdarza by jedna firma robiła cały film, także jak i w tym przypadku film był podzielony na sekwencje, które robiło kilka firm. Takie firmy muszą negocjować budżet na zrobienie tych ujęć, koniec końców wychodzi niewielka kwota bo po kilka mln na firmę a te zatrudniają setki pracowników i starają sie ciąć koszta na wszystkim. Temat rzeka, ale starałem się to mniej więcej zobrazować.
@SelinaKyle: Trzeba się specjalizować w tym czego firmy potrzebują (patrzeć na wymagania w ogłoszeniach). Jak podoba Ci się modelowanie to tylko to robić, jak teksturowanie to tylko w tym programy cisnąć a prędzej czy później się uda :)
@enemydown: rok temu spotkalem ekipe filmowa w greenwich i dzialem Firtha i jakas panne na kampusie uniwersytetu ;) Dzisiaj bylem na filmie no i szukalem sceny, ktora byla tam krecona. Okazalo sie ze to na koniec filmu ;)
@enemydown: :D do teraz nie wiem ktora to byla :D. Bo na zywo byla w jakiejs sukni i wygladala jak Izabela Miko, a w filmie nikogo takiego nie widzialem...
No chyba ze to panna mloda, tyle ze ona w filmie byla brzydsza niz ta na zywo, a z reszta nie pamietam jaki kolor sukienki miala.

Tak poza tematem, to w greenwich co chwila cos kreca
koniec końców wychodzi niewielka kwota bo po kilka mln na firmę a te zatrudniają setki pracowników i starają sie ciąć koszta na wszystkim. Temat rzeka, ale starałem się to mniej więcej zobrazować.


@enemydown: Właśnie, że się tak zapytam - jak aktualnie wygląda sytuacja finansowa firm jak Framestore, MPC, Dneg? Jest wzrost, stabilnie, czy jakieś dołki budżetowe i cięcia?
@enemydown: mowisz ze pracowales nad koncepcja ujec, w sensie ze decydowales o tym jak dane ujecie ma wygladac? nie wiedzialem ze zakres pracy grafika obejmuje az to, myslalem ze w takiej pracy to bardziej rzemieślnicy ktory wykonuja pojecia z gory

widzialem nowego kingsamana, podobala mi sie praca kamery podczas akcji z taksowka, koncowa walka w barze tez byla fajnie, dynamicznie zrobiona, zdradzisz jak duzo CGI bylo w filmie? robiliscie cale plany
W końcu Kingsman jest w kinach. Chociaż nie ma najlepszych ocen to myślę, że efekty fajne zrobiliśmy.


@enemydown: Super, gratulacje - serce roście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jesteś w stanie wrzucić jakąś klatkę w wersji przed+po?
Muszę na tego Kingsmana iść, śmiech to zdrowie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@loczyn: Nie znam się, ale projektów jest coraz więcej. Zobaczycie jakie filmy będą za niedługo to padniecie ;)
@DzikiDzikus: No ja jeszcze nie obejrzałem ale mam zamiar
@JanTadeusz: Dzięki :)
@enron: Niestety nie ale niedługo pewnie będzie firmowy breakdown bo widziałem, że taki robili u nas
@dnasstorm: Tacy 3D aktorzy są potrzebni do ujęć, gdzie na ich ciele jest dużo efektów jak np w Wonder Woman, pełno