Wpis z mikrobloga

@camelopardalis: ogolnie sprawa jest bardziej skoplikowana niz pokazuja to gazety a rząd tym bardziej. Wszyscy eknomisci wiedzieli ze przebijemy budzet bo czesc rzeczy zostało wstrzymanych, w tym wyplaty vatu, inwestycje sa wstrzymywane i ogolnie dzialania te maja sens bo jest źle a wiadomo, że do wyborów bedzie jedynie gorzej. Jedziemy jeszcze na tym że aktualnie znajdujemy się w szczycie hossy, cykl 10 letni tez pikuje.

Przyszły rok jeszcze pewnie utrzyma się
@camelopardalis: Wszystko zależy od tego skąd nadciągnie kryzys i w jakim stopniu przewali się przez Europe. Poprzedni kryzys z 2008 głównie związany był z bańką na rynku nieruchomości co odbiło się głównie na rynku nierchomości i rynkach finansowych.

Teraz na świecie mówi się że bańka jest na wszystkim: tz Everything Bubble - polecam poczytać w temacie o ile jesteś zainteresowany. Ogolnie problemem jest niska powiedzmy "marza" duzej ilosci przedsiebiorstw i zbyt
@camelopardalis: akurat to są osobiste przemyślenia, na pewno nie powiedziałbym że mam obszerną wiedze w temacie ekonomi bo taka ma pewnie kilkaset osób na swiecie :)

Ogólnie studia z ekonomi międzynarodowej dają mi jakąś podstawę, że mogę sie chociaż w minimalny sopsob wypowiadac na tematy ekonomiczne. Pracuje w finansach miedzynarodowych od 4 lat, czytam artykuly i ksiazki w tematyce.

Nie mówie że tak będzie ale niestety są wstępne przesłanki że rynki