Wpis z mikrobloga

@Mam_na_imie_czosnek: Odpowiedni rozstaw nóg, rotowanie stóp do zewnątrz (tak jakbyś chciał trzymając stopy na podłodze skręcić kolana do zewnątrz = spięcie pośladka), spięcie łopatek, w miarę wąski chwyt na sztandze .... a oprócz tego dobra rozgrzewka np. z gumą. Ewentualnie popatrz w lustrze w którym momencie pojawia się buttwink .. i rób przysiad tylko do tego momentu kiedy go nie ma jeszcze.
@Mam_na_imie_czosnek: Poprawa mobilności okolic miednicy; poza tym jeśli robisz przysiady typowe ATG to buttwink niemal zawsze będzie, a jeśli chcesz robić siady pod siłę, pod wynik, z jakiegoś powodu buttwink przeszkadza, powoduje ból, boisz się go, to kończ ruch przed pojawieniem się tego.

@Grzmotozaura: Taka drobna uwaga, lepiej się nagrać smartfonem niż patrzeć w lustro (chyba, że w skomplikowany system luster), bo to zmienia ustawienie ciała i jest co najmniej
@SVCXZ: robienie siadow ATG samo z siebie nie powoduje buttwinka. Jesli masz technike i mobilnosc to buttwink sie nie pojawi. Masz mylne przekonanie, ktore wywodzi sie prawdopodobnie z tego ze ludzie cwiczacy nie przykladaja dostatecznie duzej uwagi do czynnikow ktore podalem wyzej. Przy poprawnie wykonanym siadzie (jakimkolwiek, mowie tu o siadach z obciazeniem), buttwink (mowie o tym "zlym", a nie delikatnym naturalnym podwijaniem) nie pojawi sie.
buttwink (mowie o tym "zlym", a nie delikatnym naturalnym podwijaniem


@hornysausage: I tu się-śmy-posprzeczali, bo buttwinkiem lubię nazywać każdą zmianę ustawienia miednicy. Z resztą się zgadzam oczywiście
Czy buttwink to po prostu nie jest problem zbyt mało rozciągniętych prostowników? Kiedy jesteś na samym dole przysiadu ATG to masz pozycję bardzo podobną do rozciągań na prostowniki.