Wpis z mikrobloga

Swego czasu jak bawiłem się linuksem to miałem tam program który korzystał z bazy danych firebird. Kiedyś zrobiłem kopię programu (on nie wymaga instalatora) i kopię katalogu z plikami bazy (.gdb). Teraz chciałbym to uruchomić ale pod Windows. Przekopiowałem pliki, ustawiłem ścieżkę do bazy, login, hasło, zainstalowałem tę samą wersję firebirda ale niestety po uruchomieniu programu jest komunikat jak poniżej. Łatwo z niego wyczytać, że baza była używana na linuksowym silniku firebirda a teraz chcę ją uruchomić na windowsowym i dlatego to nie działa... Nie mam aktualnie na czym zainstalować Linuksa, jak inaczej to obejść? Jest jakiś międzyplatformowy konwerter?

#linux #windows #firebird #informatyka
tinka69 - Swego czasu jak bawiłem się linuksem to miałem tam program który korzystał ...

źródło: comment_l9PbJN49I3UHRg0rFoV2rpmNSSPOEaS0.jpg

Pobierz
  • 3
@tinka69: Nie wiem ale według internetu są narzędzia do exportu bazy.

Druga sprawa, linuksa zawsze możesz na vm wrzucić, a jak nie to przy win10 masz jeszcze opcję basha dla win10 - tam możesz sobie instalować większość oprogramowania z linuksa.
@Kryspin013: Dzięki za odpowiedź, ten komunikat pochodził z programu a nie z silnika FB. Po prostu program w bazie miał zapiasną wersję silnika na jakieś pracuje. Przy uruchamianiu sprawdzał tę informację, jeśli był inny zapis niż aktualnie działająca wersja silnika FB i systemu to wywalało taki błąd.