Wpis z mikrobloga

@margarete92: powiedz to matce małej dziewczynki która w biały dzień oberwała siekierką w twarz, uważasz że taki "człowiek" zasługuje na dalsze życie w dodatku w całości sponsorowane przez resztę społeczeństwa?
czyli powinnismy utrzymywać każdego więźnia kwotami rzędu 3 tysiące miesięcznie ?


@Furiat: W przypadku kary śmierci argument finansowy jest bez sensu, bo wdrożenie całego programy kary śmierci będzie wielokrotnie droższe niż oszczędność wynikająca z braku potrzeby utrzymywania tych więźniów:

1. Koszt 3 tysiące PLN miesięcznie to koszt więziennictwa podzielony przez liczbę więźniów, a nie koszt dodatkowego więźnia. W podziale na więźniów rzeczywiście wygląda to na duży koszt, jednak koszt przetrzymywania kolejnego
@niemily: przeczytaj to co napisał @dontonek. Do tego można wdrożyć prace, którą więzień by zarabiał na siebie. Więźniowie chcą pracować. Serio, praca w pace to rarytas. Ale tej pracy jest bardzo mało. Z drugiej strony, są straszne przewały robione na pracy więźniów. I w gre wchodzą ogromne pieniądze.

@Koteu81: w pewnym stopniu obchodzi bo mam prawa wyborcze. Mogę głosować i wybierać polityków, którzy np. nie popierają kary śmierci i
@xvovx: tak o wolności ma już prawo decydować. Nie popadajmy w skrajność i anarchizm. Polecam, obejrzyj dokument "Taśmy winy" bo na razie takie gadanie "na sucho" bo żadnych dodatkowych podkładek jest bez sensu. Moja wypowiedź po części jest oparta na tym dokumencie.

Btw. przesłuchiwała cię kiedyś policja? Byłeś o coś oskarżony? Ja tak. A byłam niewinna. Robili to w tak straszny sposób, że w chwilach już kompletnych dołów zaczynałam mieć gdzieś
@margarete92:

A to nadal mniejsze zło niż kara śmierci - w przypadku błędu


A co jest w niej mniej złego? Efekt końcowy jest taki sam (niewinny człowiek umiera), różnica polega na tym, że w przypadku dożywocia przez kilkadziesiąt lat męczy się w celi, a w przypadku kary śmierci (zazwyczaj) śmierć przychodzi znacznie wcześniej.
@margarete92:

tak o wolności ma już prawo decydować


Ma prawo decydować o wolności, ale nie o życiu ponieważ? Bo tobie tak się podoba i zgadza ze światopoglądem?

Polecam, obejrzyj dokument "Taśmy winy" bo na razie takie gadanie "na sucho" bo żadnych dodatkowych podkładek jest bez sensu. Moja wypowiedź po części jest oparta na tym dokumencie.


Obejrzę na pewno. Możliwe, że jeszcze dziś zacznę. Jak skończę, to na pewno odniosę się do