Wpis z mikrobloga

@CloseToMe: Wiesz co jest najlepsze. Nie mam prawka i ostatni raz uczyłem się tego jak zdawałem na kartę rowerową ponad 10 lat temu, a widzę, że i tak radzę sobie lepiej niż większość. Są dwa wyjścia.
Albo jestem geniuszem, albo głupich coś za dużo w przyrodzie i czeka nas wojna, albo inny armagedon w tym kraju...

Ale skręcający zawsze musi poczekać aż przejadą osoby z naprzeciwka


Ogólnie to, możesz mieć racje.
@Stragan: Oczywiście, że są ale nie tak ułożone. Np. są łamane z 3 stron, ale ten obrazek to jest jakiś nonsens, źle ułożona sygnalizacja, brak odpowiedniego przepływu ruchu. Tak jak @marc1027 napisał, wywalić inżyniera ruchu. Pomimo świateł, znaków czy innych reguł (prawa ręka) kierowcy będą wymuszać albo stać jak #!$%@? bo nie będą wiedzieć jak jechać, a wystarczy przypomnieć sobie regułę: osoba kierująca ruchem > światła > znaki > inne.
@LowRyder_: co to według ciebie znaczy łamane z 3 stron? Ten obrazek który wstawiłeś przedstawia takie samo skrzyżowanie tylko bez świateł. W moim niewielkim mieście kojarzę 3 takie skrzyżowania, dwa ze światłami jedno bez.

Pomimo świateł, znaków czy innych reguł (prawa ręka) kierowcy będą wymuszać albo stać jak #!$%@? bo nie będą wiedzieć jak jechać

Tego też nie rozumiem. W czym jest problem w takim skrzyżowaniu? Działają światła - problemu nie
@Gdynia2010: Masz rację, ale umieszczenie ogólnych przepisów na samym dole może zostać błędnie zrozumiane. To należy rozpisać tak:

1. Policjant kierujący ruchem, a gdy to nie rozstrzyga (policjant umożliwia ruch dwóm pojazdom równocześnie), to od razu ogólne zasady (pierwszeństwo ma pojazd nadjeżdżający z prawej, pierwszeństwo ma ten, który jedzie prosto albo skręca w prawo przed tym, który skręca w lewo)
2. Sygnalizacja, a gdy to nie rozstrzyga (dwa pojazdy mają zielone
Przeważnie główna droga biegnie (znak D-1) z góry na dół lub od prawej do lewej strony


@LowRyder_ droga główna przecież biegnie od prawej do lewej z perspektywy nr 1