Wpis z mikrobloga

@LowRyder_ no to to jest calkiem inny typ skrzyżowania. Takie skrzyżowania jak na obrazku z wpisu OPa istnieją i ja nie widzę w ich działaniu żadnego problemu ale jak ktoś nie wie dlaczego na jednym skrzyżowaniu światło jest okrągłe a na drugim ma śmieszne strzałeczki to o czym tu w ogóle mamy z nimi dyskutować. Dziwią mnie jedynie głosy że takie skrzyżowanie to fejk ale mam nadzieję że piszą to osoby które
@rybsonk:
A jak właśnie nie jedzie i czeka na stłuczkę? :)

@Stragan:
Żeby jednocześnie zielone światło niewarunkowe miała główna i podporządkowana, a druga główna i podporządkowana miała naraz czerwone? W życiu chyba czegoś takiego chyba nie widziałem, a już trochę jeżdżę. Skrzyżowania oczywiście istnieją, ale z taką synchronizacją świateł?
@morgahard: Uff, rozporządzenie mówi tak:

Do grupy par strumieni kolizyjnych o niedopuszczalnym jednoczesnym zezwoleniu na ruch zalicza się następujące pary:

b) dowolny strumień pojazdów sterowany sygnałem ogólnym,

- kolidujący strumień pojazdów z wlotu innego niż przeciwległy,

Wloty 3 i 2 nie są przeciwległe - w innych przepisach rozporządzenia użycie słowa "przeciwległy" ewidentnie wskazuje na przeciwległość w myśl łamanego pierwszeństwa - w przeciwieństwie do słowa "przeciwny" ( ͡° ͜ʖ ͡
@Grzesiek_astronaut to kuhwa lyknalem zarzutke i w dupie mam plusy wkuhwia mnie to ze debile nie znaj podstaw i jezdza stwarzwjac zagrozenie nawet e mowic juz o wszechobecnej dezorientacji ludzie nie wiedza co sie dzieje i jezdza jak krowy, nie mam na mysli zeby zaoierdalac ale jezdzic sprwnie i swiadomie
nie ma żadnego przepisu, który by to stwierdzał


@DonTom: Oczywiście, że jest. Kodeks drogowy art. 5.3.

3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.

Także na obrazku zamieszczonym w pierwszym wpisie kolejność to 2, 3, 1.