Wpis z mikrobloga

#!$%@?, nie prościej by było u nas pas w Radomiu przedłużyć i terminal rozbudować zamiast budować ten nowy port lotniczy? Terenu u nas od #!$%@?, inwestycja nieporównywalnie mniej wymagająca finansowo a dostępność komunikacyjna równie dobra (skrzyżowanie dróg krajowych S7, S12 i DK9) przy okazji motywacja do poprawy linii kolejowej Warszawa-Radom, no i nie leży na zadupiu tak jak Modlin czy Baranów...

#radom #warszawa #lotnisko #lotnictwo #cpl #centralnyportlotniczy
  • 16
@50HerbatGreya: To już inna kwestia, że gdyby nie forsowanie Modlina przez Struzika, to Radom byłby dzisiaj znakomitym lotniskiem regionalnym, w doskonałym punkcie a nie to #!$%@? zadupie w środku lasu które jeszcze niby ma być rozbudowywane...

Ale to wszystko przez politykę... jak u nas był prezydent z PiS to rząd był z PO, a teraz jest na odwrót.
@50HerbatGreya: Lotnisko w Raodmiu było planowane znacznie wcześniej niż lotnisko w Modlinie, tylko permanentna wojenka na górze zniweczyła te plany. Czas dojazdu do Modlina i do Radomia jest chyba porównywalny, bo tam zwykła krajowa a do Radomia ekspresowa.

Co do linii kolejowej pełna zgoda, obwodnica do trasy S7 już jest w budowie na odcinku Radom-Jedlińsk, cierpliwości.
@MarianoaItaliano: To co zrobiono w Radomiu to kurnik. Modlin ma kilka mln przepustowości a Radom może ze 400 tys. W radomiu to ty masz roczną przepustowość taką jaką modlin robi w miesiąc... W radomiu po prostu postawiono mały terminal i ils na wojskowym Lotnisku. Zza płotu widać nawet bryzy i szkoleniowe iskry. Co z tego, że tanio skoro generuje teraz 20 mln kosztów rocznie? Jak by Radomiacy mieli ze 60 km
@50HerbatGreya: W lokalnej telewizji podawali że wystarczyło by 10-12 lotów dziennie przewoźników typu Ryanair czy WizzAir i lotnisko byłoby rentowne. Potem można by rozbudować terminal i tyle, przepustowość by się zwiększyła.

No ale już #!$%@?ąc od Radomia - ja traktuję te zapowiedzi o centralnym lotnisku w kategoriach science fiction, pomysł upadnie szybciej niż powstał. 30 miliardów złotych to pieniądze za którą można by postawić elektrownie atomową, znacznie potrzebniejszą niż lotnisko.
To co zrobiono w Radomiu to kurnik. Modlin ma kilka mln przepustowości


@50HerbatGreya: ale śmiechłem.... modlin to kurnik jest nie lotnisko, z radomia nie leciałem to się nie wypowiadam. Ale jak lądowaliśmy w modlinie to hiszpanie się smieli jak zobaczyli lotnisko xD
@MarianoaItaliano: jakie by lotnisko w radomiu nie bylo to decyzja o budowie centralnego portu lotniczego nie jest ekonomiczna tylko polityczna, przecież wiadomo ze duzi przewoźnicy liniowi nie odejdą
@MarianoaItaliano: Rentowność liczy się od ok 1 mln pasażerów. 12x 365 daje 4400 lotów rocznie. czyli 8800 operacji miesięcznie. Policz na każą operacje 100 osób co daje blisko 1 mln. .Przecież to już jest bardzo duży ruch lotniczy. Popatrz jaki gówniany ruch lotniczy ma łódź z racji bliskości Warszawy a Radom jest w znacznie większej dupie. Prawdopodobnie lotnisko w radomiu będzie nierentowne po wsze czasy a ten kto podjął decyzje o
@50HerbatGreya: ale śmiechłem.... modlin to kurnik jest nie lotnisko, z radomia nie leciałem to się nie wypowiadam. Ale jak lądowaliśmy w modlinie to hiszpanie się smieli jak zobaczyli lotnisko xD


@kozaqwawa: Mówimy tu o przepustowości a nie wielkości terminala ziomek.

jakie by lotnisko w radomiu nie bylo to decyzja o budowie centralnego portu lotniczego nie jest ekonomiczna tylko polityczna, przecież wiadomo ze duzi przewoźnicy liniowi nie odejdą z okęcia bo
@50HerbatGreya: Odpowiedzialność za wybudowanie ponosi PiS-owski samorząd w latach 2006-2014 a za otwarcie PO-wski, bo co mieli zrobić jak wywalili tyle kasy? :D

W sumie im dłużej patrzę na tą dyskusję, tym bardziej wątpię w rentowność jakiegokolwiek lotniska regionalnego, samorządy podobno pod stołem dopłacają przewoźnikom żeby lądowali w danym mieście...
@MarianoaItaliano: Nie wiem czy ktoś komuś dopłaca pod stołem ale rentowność jest przy ok 1 mln pasażerów. Połowa lotnisk jest nierentowna lub bardzo nierentowna. Mówie tu o rentowności operacyjnej, bo to, że jakieś lotnisko notuje strate z racji wysokich nakładów inwestycyjnych to co innego. No i ile na tych lotniskach jest synekór dla politycznych to już nawet nie wspominam. Dlatego tak ochoczo kontynuowali ludzie z Po to "lotnisko" w Radomiu (