Wpis z mikrobloga

Siema #mikrokoksy,
za dużo się naczytalem i mam mix w głowie w temacie rozciągania. Jak w końcu z tym tematem? Czy typowy stretchnig-rozciąganie (obejmujący ćwiczenia typowe pod szpagat i tego typu cyrki) mogę wykonywać bezpośrednio przed ciężkim treningiem silowym, a nigdy nie powinienen go wykonywać bezpośrednio po i po zbyt krótkiej przerwie od takiego treningu? Czy to "zależy od żołnierzy"? Proszę o lekkie naprowadzenie.
#silownia
  • 22
  • Odpowiedz
Dynamiczne rozciąganie i techniki balistyczne przed, można też dodać krótkie przellowanie
Po treningu może być rollowanie i rozciąganie partii, których nie ćwiczyliśmy na danym treningu
Rozciąganie partii, które ćwiczyliśmy najlepiej przełożyć na dzień nietreningowy lub np wieczorem jeśli robiliśmy trening rano, tu można przed rozciąganiem zrobić pełne głębokie rollowanie

Oczywiście są różne szkoły, choć tam według mojego pojęcia jest najrozsądniejsza.

Dlaczego... tutaj wyjątkowo nie wytłumaczę jak zawsze na pól strony, bo zwijam
  • Odpowiedz
Panowie. To inaczej i wprost.
Czy jeśli cwicze słowo na ciężkich i wielostawoych ćwiczeniach co drugi dzień to czy jeśli w dni nie treningowe będę robił (czyli tez co drugi dzień) 30-45 min porządnego streczingu - rozciągania typowo pod szpagat (więc same nogi) to wpłynie to negatywnie na moje wyniki siłowe w przysiadze, który robię na co drugim a czasem na każdym treningu?

@Volt224
@
  • Odpowiedz