Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki takie uzupelnienie wiedzy
1. Cwiczenia na miedzyzebrowe miesnie (rozne zrodla mowia roznie - izolowane vs ogolnorozwojowe + deita i cierpliwosc) ?
2. Normalnym jest by waga stala, a metraz w pasie wraz z sylwetka sie poprawialy ?
3. Jest jakas przyjeta norma od kiedy stosowac zabezpieczenia (wiadomo, ze przy np.: 30kg to bardziej smiech na sali) ?
4. Czy cos sie zmienilo w ciagu ostaniego polrocza jezeli mowa o zrodla obciazen ? Oczywiscie mozna probowac olx, allegro (uzywki), odlewnie (najblizsza kolo 50-80km ode mnie), ale przewaznie jak bralem (pol roku temu) to wychodzilo w prawie 100% przypadkow, ze roznica wcenie koncowej byla naprawde znikoma (nowe vs uzywki) ?
5. FBW x 4 dni w tygodniu ma sens ? Przy obecnie 3 dniach / tydzien nie ma zadnych nieporzadanych efektow poza pkt 6 (ciezar dokladany co 2-4tyg.).
6. Niekiedy podczas treningow / po odczuc mozna zmeczenie / lekki bol w dolnym odcinku ledzwiowym (2-3 ostatnie kregi) - czego szukac w swoim planie, by to wyeliminowac ?
7. Podzial rozwoju klatki byl nastepujacy :
- szeroko + dodatni kat = gorne (zew) czesci klatki
- wasko + dodatni kat = gorne (wew) czesci klatki
- szeroko + ujemny kat = dolne (zew) czesci klatki
- wasko + ujemny kat = gorne (wew) czesci klatki
- kat 0 stopni (plaska lawka) = ogolnorozwojowka (w zaleznosci od szerokosci chwytu)
czy cos mi sie #!$%@? ?

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #dieta #zdowie #redukcja
  • 10
@ketrish
1) oddychanie
2) tak, możliwe
3) jak nie chcesz mieć bachora ( ͡° ͜ʖ ͡°)- chodzi Ci o pas? Poczytaj najpierw jakie jest jego zastosowanie to wysnujesz wniosek sam
4) dobrej jakości żeliwo własnej roboty nówka to max 4zl/kg
5) rób po prostu co drugi dzień, raz będziesz miał 4x raz 3x; nie masz efektów sylwetkowych mimo progresji ciężaru = dieta
6)
@Poemat:
3) czytalem, ale nie chodzilo mi konkretnie o pas, a raczej o stojaki
4) no mniej wiecej w takichcenach operowalem jak montowalem sobie silownie domowa jakis czas temu
5) syletka/metraz ida do przodu, waga tak srednio - jezeli mialbym juz podawac liczby to na ~2-3cm w pasie / 1 kg schodzi, ale tez zauwazylem, ze im mniejszy BF to tez ciezej idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cwiczenia na miedzyzebrowe miesnie


@ketrish: nie wiem, oddychaj więcej i szybciej

Normalnym jest by waga stala, a metraz w pasie wraz z sylwetka sie poprawialy ?


@ketrish: możliwe i zupełnie normalne

Jest jakas przyjeta norma od kiedy stosowac zabezpieczenia


@ketrish: zabezpieczenia czego i przed czym?

FBW x 4 dni w tygodniu ma sens ?


@ketrish: zależnie od potrzeb ma sens 3 dni tak samo jako 7 dni. generalnie
- skos dodatni - cała klata z nieznacznym akcentem na górę i przód barków

@berti: tutaj duże znaczenie ma stopień tego skosu, na popularnych siłownianych ławeczkach, gdzie wynosi on 40*-45* klatka pracuje w mniejszym stopniu od barków jeśli opuszczasz do lini obojczyków sztangę
@berti: racja, że dzisiaj ludzie zamiast trenować myślą, czy 37 sekund przerwy da lepszy bodziec niż 43 sekundy, ale trzeba być precyzyjnym mimo wszystko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@ketrish:
5) ma sens - FBW jest rewelacyjne, zmieniaj sobie tylko ćwiczenia żeby atakować mięsień w inny sposób
6) a jak z techniką u Ciebie?
7) ja na klatkę robię OHP, pompki na poręczach z obciążeniem i płaską - jak rzetelnie to robisz to wystarcza, przy 4 treningach fbw tygodniowo robiłbym tylko jeden dzień na skosie albo co drugi ewentualnie zamiast płaskiej i jest ogień.
6) a jak z techniką u Ciebie?


@bohun89: o ile mniej skomplikowane cw nie wywmagaja zbytnio filozofii o tyle cwiczenia techniczne (np.: MC) siegam po kilka zrodel z jakims wyjasnieniem co / jak / dlaczemu (np.:Sebastian Kot)
@maras_sc2: ja sobie wybralem po 1 cwiczeniu z atlasu i sa efekty, a co do osprzetu to przewaznie na poczatek starczaja
- hantle
- lawka lub jej zamiennik w domowych warunkach
- sztanga