Wpis z mikrobloga

Informacja o tym samym pokazujaca jak za pomoca tytułu można manipulować odbiorcą i generować antyukraińskie poglady u co mniej inteligentnych środowisk.
Na TVN napisano, że Ukraincy kupują coraz więcej nieruchomości. Ujdzie.
Money pisze już o wykupywaniu nieruchomosci przez obcokrajowców. Głównie przez Ukrainców. Moim zdaniem słowo "wykupują" jest na wyrost gdy mówimy o 356 zezwoleniach z czego 109 tyczy się obywateli Ukrainy.
A już kompletny odlot jest na stronce dla polskich migrantów w UK Polishexpress, która straszy''Ukraińcy masowo wykupują POLSKĄ ziemię''.

Z bardziej rozbudowanych tekstów dowiemy się, że Ukraińcy na podstawie 109 zezwoleń kupili zaledwie 19,64 ha ziemi (na tyle mało, że to jest najpewniej tylko ziemia pod lokalami) co stanowiło 25% powierzchni kupionej przez obcokrajowców. Faktycznie masowe wykupywanie.

W ogóle zauważyłem, że strony dla polskiej emigracji w UK to totalna patogogia wyglada jakby wzieli to co najgorsze z polskich i brytyjskich tabloidów.

Tu dokładniejsze dane na omawiany temat.

Na 251 z ogólnej liczby zezwoleń udzielonych osobom fizycznym i prawnym na nabycie nieruchomości gruntowych w roku 2016, 43 proc. zezwoleń otrzymały podmioty ukraińskie. Zezwolenia dotyczyły 19,64 ha, co stanowi 25 proc. powierzchni wszystkich nieruchomości objętych zezwoleniami w 2016 r. Jako główny cel nabycia nieruchomości Ukraińcy wskazywali chęć zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Wnioskodawcami z reguły byli młodzi ludzie, uczący się w Polsce bądź pracujący w zawodach wymagających specjalnych kwalifikacji.


tvn24bis

#ukraina #neuropa #4konserwy #fakenews #polityka
Pobierz szurszur - Informacja o tym samym pokazujaca jak za pomoca tytułu można manipulować o...
źródło: comment_My7LSCRP7EiUlm8iYmWUE995c9rmvE7C.jpg
  • 29
W ogóle zauważyłem, że strony dla polskiej emigracji w UK to totalna patogogia wyglada jakby wzieli to co najgorsze z polskich i brytyjskich tabloidów.


@szurszur: bardzo podobnie jest w Irlandii, generalnie rzecz ujmując kwiatu narodu tam nie wysłaliśmy. Jakiś czas temu przy okazji pożaru tego wieżowca w Londynie na grupie "Polacy w Dublinie" wszyscy wzajemnie się zgadzali, że to dowód na to, że WTC wysadziła CIA - bo tu taki wieżowiec
Jak zwykle #!$%@? Ukraińców, aż szkoda gadać. Znam ich masę i powiem szczerze - 99% z nich to najbardziej sympatyczni ludzie, jakich w życiu spotkałem. Gdy zacząłem pracę, to jedynie ukraińska część załogi zachowywała się wobec mnie po ludzku i z życzliwością; Polacy nawet się nie przywitali i na 'dzień dobry' obgadywali i szydzili za plecami, bo "nowy, #!$%@?, przyszedł". Nawet nieco później, gdy już nawet z polską częścią pracowników dało się
@szurszur: Trzeba serio mieć kompleksy w cholerę żeby się obawiać Ukrainy xD Kraju z gospodarką na poziomie Sri Lanki lub Angoli, z infrastrukturą na poziomie Etiopii, z poziomem życia jak W Peru bądź Macedonii, i z średnia płacą na poziomie jakiś 800 złotych XD W stanie wojny, z rozpieprzonym wschodem kraju. Eh te sebole angielskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)