Wpis z mikrobloga

Dobra, słuchajcie Mirki, po wielu dniach rozmyślania, kalkulowania, zbierania i przeliczania kasy, podjąłem decyzję że chcę kupić tą kartę:
https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1080-g1-gaming-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-d-hdmi-3x-dp-box-gv-n1080g1-gaming-8gd-774308/

Decyzja jest pewna na 95% ale chcę żebyście rozwiali moje wątpliwości:

1) Mam procek i5 2500K, wiem że będzie wąskim gardłem ale chyba mimo to wyświetli 60kl/s przy 1920x1200 w np Wiedźminie 3? Moja poprzednia karta R9 390 chodziła w okolicach 50-60 kl/s w Wieśku na ultra bez HW ale 1080 jest o wiele mocniejsza więc powinienem mieć spokojnie 60+ kl/s (monitor i tak więcej nie wyświetli).

2) Dawno nie miałem karty nVidii a ciekawi mnie czy w programie do obsługi karty można zablokować ilość generowanych klatek na sekundę? Pewnie się da ale napiszcie

3) Jakie macie doświadczenia z firmą Gigabyte? Ta R9 390 co miałem to była właśnie Gigabyte i się spaliła (przepięcie poszło czy cóś, nie znam siem) ale nie miało to wpływu na moje zaufanie do tej firmy. Jest jakiś ranking producentów niereferentów? Którego producenta polecacie?

#pcmasterrace #pcmustardrace #kartygraficzne #nvidia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Plaguebinder:

1) Planuję ale to może kiedyś, zakładałem że jeżeli słabszy R9 390 dawał rade wygenerować 50-60kl/s to 1080 spokojnie wygeneruje stałe 60kl/s choć procesor będzie stale obciążony na maxa (może go jeszcze podkręcę, teraz mam oc ustawione na 4.2 Ghz)
2) Serio nie da się tego zrobić z poziomu sterownika? Szkoda ale może pokombinuję.
3) Oglądałem ten filmik na moreleTV a także przejrzałem parę rankingów i dochodzę do wniosku
  • Odpowiedz