Wpis z mikrobloga

Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych germanozercow :-)

Mieszkam we Wroclawiu, dobrze mi sie zyje i od zawsze popieram z moja rodzina prodemokratyczne, centrowe partie polityczne.

Tak tez jest tym razem. Czekam spokojnie na wybory, zeby zaglosowac na Pana Tuska.

Na spokojnie, bez spiny chcialbym przypomniec, ze Polska to nie tylko sciana wschodnia i male miasteczka opanowane przez konserwatywny prokatolicki elektorat.

Polska to takze duze miasta (Wroclaw, Poznan, Gdansk) zamieszkiwane przez ciezkopracujacych ludzi, ktorym "sie udalo", ktorzy nie dostaja piany na ustach na widok "inaczej" ubranych czy inaczej myslacych od siebie.

Absolutnie nie mam nic przeciwko Niemcom, czesto spotykam ich we Wroclawiu, gdzie sa kulturalni, sympatyczni i ciekawi Polski i Polakow.

Pisze to do ludzi, ktorzy mysla, ze ten kraj opanowala juz calkowicie histeria z "PiSowska wojenka polsko-niemiecka"

Ten temat nie istnieje. Ludzie normalnie zyja, Polacy i Niemcy na plaszczyznie zwyklych ludzi zyja w dobrosasiedzkich stosunkach. Nie dajmy sobie tego zniszczyc poprzez PiSowska nagonke - stricte polityczne manewry dla swoich zwolennikow.

Ciesze sie, ze moge mieszkac na Zachodzie Polski, jest tu zdecydowanie bardziej liberalna i sympatyczna atmosfera.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw #polska #bekazpodludzi #bekazpisu #polityka
Zyd_Suss - Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych g...

źródło: comment_uIk9l8BZuGL2wWNoIs1Iy9wAp0q4Y9Ok.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
@whiteglove: No i klasycznie już w Twoim wykonaniu, czyli merytorykę zostawiłaś w domu.

ja tu się odwołuję do takich wartości jak liberalizm, otwartość, pracowitość, poszanowanie drugiego człowieka


A, to Freie Stadt Danzig cechowało się takimi wartościami? Raczysz napisać, w którym momencie WMG prezentowało takie wartości? W tym
  • Odpowiedz
@Justycjariusz jeżeli twoim zdaniem wtedy Gdańsk był miastem samych nazistów i tylko nazistów i nikt tam więcej nie mieszkał, to nie mam pytań xD
Uczepiłeś się tego strasznie, a mnie znowu nie chodzi o nazistów, wojnę i wszystko co najgorsze tylko to, że Gdańsk podobnie jak Wrocław jest bardzo fajnym i otwartym miastem, a ty swoje, także eot z mojej strony :v
  • Odpowiedz
@Pozytron: To Twoje prawdziwe zdjęcie w avatarze? Jeśli tak, to propsy za odwagę, nie bać się podpisywać takich bezsensownych nienawistnych postów swoją facjatą. Ale Herlinga-Grudzińskiego to chociaż zostaw w spokoju bo pomimo, że raczej się nie zgadzam z jego poglądami, to szkoda by taka nietuzinkowa osoba firmowała tak prostacki profil.

jeżeli twoim zdaniem wtedy Gdańsk był miastem samych nazistów i tylko nazistów i nikt tam więcej nie mieszkał, to nie mam pytań xD

@whiteglove: I co z tego? To może powspominamy sobie jaki ordnung i liberalizm był w III Rzeszy, wszak nie sami naziści tam żyli xDD

Uczepiłeś się tego strasznie, a mnie znowu nie chodzi o nazistów, wojnę i wszystko co najgorsze tylko to, że Gdańsk podobnie jak Wrocław jest bardzo fajnym i otwartym miastem, a ty swoje, także eot
  • Odpowiedz
@Pozytron: na dolnym Śląsku zwłaszcza w Lubinie uważają ze utrzymują cała Polskę, podobna sytuacja na górnym Śląsku. A prawda jest taka że największe PKB generuje województwo Mazowickie. Jeśli marzy Ci się autonomia to albo jesteś szalony albo nie znasz realiów, tyle w temacie
  • Odpowiedz
Polska to nie tylko sciana wschodnia i male miasteczka opanowane przez konserwatywny prokatolicki elektorat.

Polska to takze duze miasta (Wroclaw, Poznan, Gdansk) zamieszkiwane przez ciezkopracujacych ludzi, ktorym "sie udalo", ktorzy nie dostaja piany na ustach na widok "inaczej" ubranych czy inaczej myslacych od siebie.


@Zyd_Suss: gówno wiesz o ścianie wschodniej, a się wypowiadasz.
Ludzie na wschodzie wcale nie dostają piany widząc inaczej ubranych. Piane na ustach, że ktoś inaczej myśli to masz Ty. Co najgorsze, nawet nie rozumiesz ich perspektywy a wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumy, podczas gdy tylko zjadłeś własny.
Byłeś kiedyś na wschodzie czy tylko oceniasz ludzi przed poznaniem na podstawie chorych stereotypów? Idę o zakład, że nie, bo jakbyś był to byś takich głupot
  • Odpowiedz
@whiteglove:
nie mam nic przeciwko ludziom którzy pracują. Niestety uchodźcy do pracy się nie garną i są wabieni zasiłkami. Sam jestem emigrantem, od prawie jedynastu lat mieszkam w Londynie - nie mam nic przeciwko Ukraińcom, szanuję irlandczyków którzy dla poprawienia swojego życia wyjechali do USA, szanuję polaków, których wg. statystyk 98% pracuje i płaci podatki. Ale jestem przeciwko przyjmowaniu nierobów i rozdowaniu im zasiłków na koszt #!$%@?ącego obywatela.
Możesz sobie taką politykę argumentować liberalizmem, demokracją, postępem i czym tam jeszcze sobie życzysz. To jedynie przykrywka dla tych mniej inteligentnych, bo pod tymi hasłami kryje się zwykły socjalizm i komunizm.

Co do mieszkańców Breslau - ich przodkowie w przeważającej części pochodzą zza Buga. Przyjechali na "Ziemie Odzyskane" po II wojnie światowej gdy granice polski zostały przesunięte na zachód. Dlatego uważam, ze bardzo nie na miejscu są twoje zarzuty w stosunku do ludzi ze ściany wschodniej. Bo lepszy od nich na pewno nie
  • Odpowiedz
@shaki24 nie wiem dlaczego zrobiłeś mi wykład o uchodźcach i imigrantach, pewnie błędnie założyłeś, że popieram ich przyjmowanie w nieograniczonych ilościach ( ͡° ͜ʖ ͡°) podpowiedź liberalizm nie równa się jakimś turbo ultra lewicowym poglądom które mi przypisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To samo dotyczy zasiłków - też nie wiem dlaczego pouczasz mnie na ten temat, bo zdanie mam bardzo podobne do twojego
  • Odpowiedz
@masaj Lubina bym nie dołączała do tej dyskusji na temat Dolnego Śląska. To miasto nadaje się do jakiegoś socjologicznego badania, bo mieszkańcy Lubina, ich mentalność która ewoluowała przez 50 lat trwania tego miasta to bardzo ciekawe zjawisko, które mogłoby zainteresować socjologów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak w skrócie - to spore miasto, które miastem nie jest, ponieważ społeczność ma mentalność wiejską w takim sensie, że nie ma
  • Odpowiedz
@shaki24: Doucz sie gosciu:

Wiekszosc nowych mieszkancow powojennego Wroclawia pochodzila z Centralnej Polski, kresowianie stanowili raptem kilkanascie procent mieszkancow.

Zreszta o co ci chodzi? Po co piszesz do mnie nie na temat o jakis uchodzcach?

Przeczytaj dokladnie ten temat to znajdziesz moje zdanie na goracy temat emigracji.
  • Odpowiedz
@shaki24 : Dobra, ulatwie ci, wklejajac swoj cytat sprzed 11 godzin:

"I jeszcze taki maly mindfuck dla czarno-bialo myslacych skrajnych prawicowcow:

Mimo liberalnych pogladow, nie jestem zwolennikiem przyjmowania muzulmanow do Polski."
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:
A jesteś pewien, że ty nie z tych kilkunastu procent? Może z Lwowa? Może z Grodna. Wstyd byłby na całego... Ty ściana zza-wschodnia, zabużanin jakiś, chełpiący się Wrocławiem, bo dziadkowie niczego się nie dorobili, więc połakomili się na darmowe i do Breslau przyjechali poniemieckie posiąść...

Gdybyś był inteligentny to byś dawno zrozumiał, że religia gra tu sprawę drugorzędną. A pierwsze skrzypce gra socjalizm i komuna. Bo to socjalizm i
  • Odpowiedz
To pokaż mi te statystyki kochana, bo ja pokazałem statystyki z których wynika, że ludzie z wyższym wykształceniem TEŻ głosowali na PiS.


@Justycjariusz: Pokazywano ci niejednokrotnie i nikt nie kwestionował, że ludzie z wyższym wykształceniem TEŻ głosowali na PiS. Sęk w tym, że poparcie PiS z wykształceniem wyraźnie spada, a np. poparcie PO i .N rośnie. Proszę, statystyki załączone. W faktach nie ma "pogardy".

I owszem, awanturujesz się. Manipulujesz (albo
Andreth - > To pokaż mi te statystyki kochana, bo ja pokazałem statystyki z których w...

źródło: comment_SLvJI3gHLznNJwziPiqQhzQnlIB0Nsla.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Od urodzenia (już dawno temu) mieszkam we WRO. Nie mam nic do Niemców. Twój wykwit intelektualny dał mi jednak raka.

Głównie z racji tego iż sądzisz, że Niemcy oceniają Polaków przez pryzmat działania polskiego rządu.

W takim wypadku zwyczajnie powinienem być (w zasadzie od urodzenia) rusożercą. :>
  • Odpowiedz