Wpis z mikrobloga

Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych germanozercow :-)

Mieszkam we Wroclawiu, dobrze mi sie zyje i od zawsze popieram z moja rodzina prodemokratyczne, centrowe partie polityczne.

Tak tez jest tym razem. Czekam spokojnie na wybory, zeby zaglosowac na Pana Tuska.

Na spokojnie, bez spiny chcialbym przypomniec, ze Polska to nie tylko sciana wschodnia i male miasteczka opanowane przez konserwatywny prokatolicki elektorat.

Polska to takze duze miasta (Wroclaw, Poznan, Gdansk) zamieszkiwane przez ciezkopracujacych ludzi, ktorym "sie udalo", ktorzy nie dostaja piany na ustach na widok "inaczej" ubranych czy inaczej myslacych od siebie.

Absolutnie nie mam nic przeciwko Niemcom, czesto spotykam ich we Wroclawiu, gdzie sa kulturalni, sympatyczni i ciekawi Polski i Polakow.

Pisze to do ludzi, ktorzy mysla, ze ten kraj opanowala juz calkowicie histeria z "PiSowska wojenka polsko-niemiecka"

Ten temat nie istnieje. Ludzie normalnie zyja, Polacy i Niemcy na plaszczyznie zwyklych ludzi zyja w dobrosasiedzkich stosunkach. Nie dajmy sobie tego zniszczyc poprzez PiSowska nagonke - stricte polityczne manewry dla swoich zwolennikow.

Ciesze sie, ze moge mieszkac na Zachodzie Polski, jest tu zdecydowanie bardziej liberalna i sympatyczna atmosfera.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw #polska #bekazpodludzi #bekazpisu #polityka
Zyd_Suss - Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych g...

źródło: comment_uIk9l8BZuGL2wWNoIs1Iy9wAp0q4Y9Ok.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
teraz sobie sprawdź kiedy się zaczął remont rynku i starych przedwojennych kamienic ( ͡° ͜ʖ ͡°) i co się stało ze zniszczonymi budynkami na południu miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dlaczego południe to same blokowiska z PRLu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@whiteglove: A czemu ja mam cokolwiek sprawdzać? Jak już ze mną dyskutujesz to bądź tak łaskawa
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: Faktycznie pamietam powodz 1997 roku i fatalne skutki dla miasta. Pan Zdrojewski wykazal sie niesamowitym heroizmem i zapalem! Po powodzi nastapila odbudowa miasta, ktora zapisala sie zlotymi literami do dzisiaj.

Swietnie mi sie zyje w moim Wroclawiu!
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Już Ci udowodniłem, że na PiS głosowali ludzie z wyższym wykształceniem. Nijak tego nie zbiłeś, udowodniłeś tylko, że głosowali na nich również ludzie z niższym wykształceniem. A wiesz kto głosował na PO? Osadzeni w zakładach karnych xD
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: No nie udowodniles, przeciez przesylam ci dowod, ze glosowali ludzie z podstawowym. Proste: ponad polowa wyborcow z podstawowym wyksztalceniem wybiera PiS jako ICH PARTIE, z ktora sie identyfikuja i do ktorych dociera przekaz Jaroslawa Kaczynskiego i ntoniego Macierewicza.
  • Odpowiedz
No nie udowodniles, przeciez przesylam ci dowod, ze glosowali ludzie z podstawowym


@Zyd_Suss: A to w jakiś sposób dyskwalifikuje podaną przeze mnie statystykę pokazującą, że ludzie z wyższym wykształceniem również głosowali na PiS? xD
Witaj na #czarnolisto i szczerze mam nadzieję, że nie jesteś z Wrocka, bo uważałem do tej pory ludzi stamtąd za bystrych, a nie za zacietrzewiałych trolli.
  • Odpowiedz
@Pozytron aż tak radykalna to bym nie była, ale coś w tym jest, że na Dolnym Śląsku można się czuć trochę jak w innym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze Gdańsk ma podobną atmosferę, w końcu Wolne Miasto Gdańsk ;)
  • Odpowiedz
A to dlatego, że z osobą o skrajnych poglądach nie ma dyskusji. Dla kogoś takiego liczy się tylko akces, przyznanie racji, przytakniecie. Jesteś z nim albo przeciwko niemu, nie ma żadnych opcji pośrodku.


@Esubane:

Światu grozą trzy plagi, trzy zarazy.
Pierwsza - to
  • Odpowiedz
@whiteglove: @Pozytron: Neofolksdojczyzm wiecznie żywy. Jak widać 70 lat to za mało by wyplenić takie postawy. Ty szanowny kolego jesteś zgłoszony za #!$%@?ów i sianie nienawiści, wzywanie do oderwania od Polski części jej terytorium. Brak słów, jak można być tak nienawistnym człowiekiem, ale pewnie, to na wschodzie ludzie są niesympatyczni xDD
A Ty whiteglove masz piękne wzorce. Wolne Miasto Gdańsk w końcu, nie? Wolne Miasto Gdańsk w którym
  • Odpowiedz
Prawie od razu już we Wrocku po wojnie targi Ziem Odzyskanych, uniwersytet etc. Kiedy założono uniwersytet w Białymstoku hmm?


@Justycjariusz: Filię UW w 1968 roku. Wtedy nie było mody na samodzielne uczelnie wszędzie. A wrocławski miał gotowe budynki i przejął ocalałą kadrę z lwowskiego (tak samo jak szczeciński z wileńskiego, niestety z gorszymi rezultatami). Fakt, że Białystok był przez lata bardzo zaniedbany, ale tak samo słabo funkcjonowały niektóre miasta na
  • Odpowiedz
Filię UW w 1968 roku. Wtedy nie było mody na samodzielne uczelnie wszędzie. A wrocławski miał gotowe budynki i przejął ocalałą kadrę z lwowskiego (tak samo jak szczeciński z wileńskiego, niestety z gorszymi rezultatami). Fakt, że Białystok był przez lata bardzo zaniedbany, ale tak samo słabo funkcjonowały niektóre miasta na zachodzie (Słupsk 15 lat temu to była bieda z nędzą).


@Andreth: No to sama sobie odpowiedziałaś, jest to 20 lat różnicy. I jednak filia to nie główna placówka, mam wytłumaczyć jakie są różnice? Plus faktograficznie u Ciebie kiepsko, ale to standard - kadry wileńskiego przejął uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

I nie rozumiem, czemu się tak awanturujesz i doszukujesz się jakiejś 'pogardy' w prostym stwierdzeniu faktu, że elektorat PiS to przede wszystkim a) ściana wschodnia, b) małe miejscowości, c) ludzie starzy i najmniej wykształceni. Tak wynika ze statystyk (nie znaczy to, że ludzie młodzi, wykształcenie i z dużych miast nie głosują na PiS - głosują, ale nie oni stanowią większość
  • Odpowiedz
aż tak radykalna to bym nie była, ale coś w tym jest, że na Dolnym Śląsku można się czuć trochę jak w innym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze Gdańsk ma podobną atmosferę, w końcu Wolne Miasto Gdańsk ;)


@whiteglove: Widzę, że wrzucenie na czarnolisto było dobrą decyzją. O tym #!$%@?ę i nie takim tonem dziecko. Wszyscy germanofile muszą być tacy wulgarni?
  • Odpowiedz
@whiteglove: Odwoływanie się do Wolnego Miasta Gdańska. Można się tam poczuć jak w innym kraju, czyli jak? Z kontekstu waszej wymiany zdań wynika, że lepiej, że można się tam poczuć jak w Wolnym Mieście Gdańsk. Czyli znowu pytam jak? Jak w mieście rządzonym przez nazistów? Takie porównania są niesmaczne, albo nie wiesz, że odwoływanie się do WMG nie jest zbyt mądre, albo wiesz i specjalnie Ci to nie przeszkadza. Czyli
  • Odpowiedz
@Justycjariusz matko święta, nienawiść do wszystkiego co obce zasłania ci cały świat xD ja tu się odwołuję do takich wartości jak liberalizm, otwartość, pracowitość, poszanowanie drugiego człowieka, a ten mi wyskakuje z germanofilami i NDSAP, no weź się puknij w czoło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz