Wpis z mikrobloga

Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych germanozercow :-)

Mieszkam we Wroclawiu, dobrze mi sie zyje i od zawsze popieram z moja rodzina prodemokratyczne, centrowe partie polityczne.

Tak tez jest tym razem. Czekam spokojnie na wybory, zeby zaglosowac na Pana Tuska.

Na spokojnie, bez spiny chcialbym przypomniec, ze Polska to nie tylko sciana wschodnia i male miasteczka opanowane przez konserwatywny prokatolicki elektorat.

Polska to takze duze miasta (Wroclaw, Poznan, Gdansk) zamieszkiwane przez ciezkopracujacych ludzi, ktorym "sie udalo", ktorzy nie dostaja piany na ustach na widok "inaczej" ubranych czy inaczej myslacych od siebie.

Absolutnie nie mam nic przeciwko Niemcom, czesto spotykam ich we Wroclawiu, gdzie sa kulturalni, sympatyczni i ciekawi Polski i Polakow.

Pisze to do ludzi, ktorzy mysla, ze ten kraj opanowala juz calkowicie histeria z "PiSowska wojenka polsko-niemiecka"

Ten temat nie istnieje. Ludzie normalnie zyja, Polacy i Niemcy na plaszczyznie zwyklych ludzi zyja w dobrosasiedzkich stosunkach. Nie dajmy sobie tego zniszczyc poprzez PiSowska nagonke - stricte polityczne manewry dla swoich zwolennikow.

Ciesze sie, ze moge mieszkac na Zachodzie Polski, jest tu zdecydowanie bardziej liberalna i sympatyczna atmosfera.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw #polska #bekazpodludzi #bekazpisu #polityka
Zyd_Suss - Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych g...

źródło: comment_uIk9l8BZuGL2wWNoIs1Iy9wAp0q4Y9Ok.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: Zatem ta wschodnia "zasiedzialosc" okazala sie gwozdziem do trumny dla tamtejszych rejonow. Wroclaw, z ktorego pochodze i ktory znam po wojnie byl zniszczony w 80% Polscy osadnicy, przybywajacy glownie z Polski centralnej zaczeli odbudowe miasta, ktore do lat 90 bylo w bardzo kiepskiej formie. Zreszta ta "odbudowa" wiazala sie z rozbiorka budynkow (takze tych, ktore nadawaly sie do zachowania) i wysylka potrzebnego budulca do budowy "socjalistycznej stolicy".

Dlaczego Wroclawiowi
Zyd_Suss - @Justycjariusz: Zatem ta wschodnia "zasiedzialosc" okazala sie gwozdziem d...

źródło: comment_G3MRcYqtL3M5oPxMMbYz6pXegOK9BCGd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LowcaZMroku: Tak jak wieeeelu moich rodakow bez zajakniecia powie, ze szanuje Pana Macierewicza, tak ja musze przyznac, ze z przyjemnoscia zaglosuje na Pana Tuska.

Zreszta moi wykopowi koledzy z duzych miast polskich czy ze sciany zachodniej i Pomorza chyba az tak tym nie sa zdziwieni... :-)
  • Odpowiedz
@LowcaZMroku: Jak doskonale wiesz, dziala to w dwie strony.

Ja nikomu nie bronie glosowac na swoich milosnikow z PiS.

Ale dziwie sie, ze ktos nie moze zrozumiec, ze POLOWA POLAKOW zaglosuje na Pana Tuska!
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Kleisz durnia, albo w ogóle nie zrozumiałeś tego, co napisałem. Jak zasiedziałość miała być gwoździem do trumny? Wszyscy z Polski mieli zjechać do Wrocławia? Napisałem Ci, dlaczego ludzie na ZO byli generalnie bardziej przedsiębiorczy, co zresztą szło też w parze ze stworzeniem im przez PRL przyjaznych, jak na standardy komuny, warunków. I jeśli w kolejnym wpisie nie zaczniesz używać polskich znaków nie licz, że Ci odpowiem.

Edycja. A tak
  • Odpowiedz
@Justycjariusz ekhm, ja tylko przypomnę, że Wrocław był najbardziej poszkodowanym miastem ze wszystkich po wojnie, gdyż nikt nie chciał go odbudować - wszyscy się bali, że wróci do Niemiec, więc po co remontować? I wszystkie cegły jechały do Warszawy. Tak naprawdę Wrocław odbudowano dopiero w latach 90 dzięki Zdrojewskiemu, który był wtedy prezydentem tego miasta.
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: Duzo jest racji w twoim podsumowaniu, gratuluje! Niestety wyborcy PiS to grupa spoleczna z najgorszym wyksztalceniem i kiepskimi dochodami. Faktycznie latwo takich ludzi oglupic roznymi frazesami.
  • Odpowiedz
@whiteglove: Widzę, że jak już pomiziałaś manipulatora nr 1 swoimi plusikami ośmieliłaś się sama odpisać. No ale takie ogólniki łatwo będzie zbić. Skąd czerpiesz wiedzę? Z rozmów z koleżankami?

-Kościół św. Wojciecha

W czasie II wojny światowej kościół został silnie zniszczony. Pierwszy etap odbudowy pod kierunkiem Jerzego Rzepeckiego miał miejsce w latach 1953-1955. W latach 70. XXw. Maria Teresa Reklewska zaprojektowała dla kościoła nowe witraże, zrealizowane w latach 1981-1982. Rekonstrukcję uwieńczyła odbudowa hełmu w formach wzorowanych na gotyku przez Edmunda
J.....z - @whiteglove: Widzę, że jak już pomiziałaś manipulatora nr 1 swoimi plusikam...

źródło: comment_4gGhc9xlb196Mvw78eE89JHJOs0ArDPY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
kolejne pokolenie które wojnę zna z filmów i gier


@ciasteczkowy_monster: No i bardzo dobrze, i o to chodzi. I tak ma pozostać, wbrew temu co bardzo chciałoby PiS. Wojna z Niemcami byłaby baaaardzo pisiorom na rękę. Wreszcie Jarosław mógłby szczytować mówiąc: A NIE MÓWIŁEM
  • Odpowiedz
@Justycjariusz podałeś mi przykłady najważniejszych zabytków tego miasta, a gdzie ludzie mieli mieszkać? W tych kościołach? XD to teraz sobie sprawdź kiedy się zaczął remont rynku i starych przedwojennych kamienic ( ͡° ͜ʖ ͡°) i co się stało ze zniszczonymi budynkami na południu miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dlaczego południe to same blokowiska z PRLu ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Ciesze sie, ze moge mieszkac na Zachodzie Polski, jest tu zdecydowanie bardziej liberalna i sympatyczna atmosfera.


@Zyd_Suss: możesz mieszkać gdzie chcesz a poglądy z tym nic wspólnego nie mają

btw dobry bait
  • Odpowiedz