Wpis z mikrobloga

Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych germanozercow :-)

Mieszkam we Wroclawiu, dobrze mi sie zyje i od zawsze popieram z moja rodzina prodemokratyczne, centrowe partie polityczne.

Tak tez jest tym razem. Czekam spokojnie na wybory, zeby zaglosowac na Pana Tuska.

Na spokojnie, bez spiny chcialbym przypomniec, ze Polska to nie tylko sciana wschodnia i male miasteczka opanowane przez konserwatywny prokatolicki elektorat.

Polska to takze duze miasta (Wroclaw, Poznan, Gdansk) zamieszkiwane przez ciezkopracujacych ludzi, ktorym "sie udalo", ktorzy nie dostaja piany na ustach na widok "inaczej" ubranych czy inaczej myslacych od siebie.

Absolutnie nie mam nic przeciwko Niemcom, czesto spotykam ich we Wroclawiu, gdzie sa kulturalni, sympatyczni i ciekawi Polski i Polakow.

Pisze to do ludzi, ktorzy mysla, ze ten kraj opanowala juz calkowicie histeria z "PiSowska wojenka polsko-niemiecka"

Ten temat nie istnieje. Ludzie normalnie zyja, Polacy i Niemcy na plaszczyznie zwyklych ludzi zyja w dobrosasiedzkich stosunkach. Nie dajmy sobie tego zniszczyc poprzez PiSowska nagonke - stricte polityczne manewry dla swoich zwolennikow.

Ciesze sie, ze moge mieszkac na Zachodzie Polski, jest tu zdecydowanie bardziej liberalna i sympatyczna atmosfera.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw #polska #bekazpodludzi #bekazpisu #polityka
Zyd_Suss - Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych g...

źródło: comment_uIk9l8BZuGL2wWNoIs1Iy9wAp0q4Y9Ok.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
@RatedR: Zawsze fajnie znac obce jezyki, niestety ukrainskiego jeszcze nie opanowalem, ale mysle, ze gdybym sie spotkal z Ukraincami przy piwku, pewnie paru slowek bym sie szybko nauczyl! :-)
  • Odpowiedz
@Kempes: Ja bym sobie dal spokoj. Po prostu nie bylo zadnych afer, wiec po co rozmawiac o czyms, co jest wyimaginowane? Po co tracic na to czas? PiS musi swoim wyborcom wciaz prac mozgi, niech ci ludzie sobie wierza w co chca! Ja po prostu jasno mowie, ze nie bylo afer, BO NIE BYLO. Koniec dyskusji.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Ale ja nie twierdzę, że afer nie było. Tylko żeby o ewentualnych aferach mówić to trzeba pierw ich dowieść. A jak widać na przedstawionych obrazkach, z tym dowodzeniem to już piewcy afer mają straszne kłopoty.
  • Odpowiedz
No i dziecko tutaj pięknie zaprezentowałes jakim jestes lajkonikiem w temacie, w którym się wypowiadasz ( ) OLT EXPRESS NIE BYŁ częścią spółki AMBER GOLD. Właścicielem spółki może być inna spółka, ale ta nowa spółka nie musi jednocześnie stanowić część składową spółki "matki"... idioto


@Kempes: Aha, czyli jezeli spolka jest wlascicielem innej spolki to nie maja ze soba
  • Odpowiedz
@Hatespinner:

Aha, czyli jezeli spolka jest wlascicielem innej spolki to nie maja ze soba nic wspolnego.


Radzę zdać mature i nauczyć się czytania ze zrozumeiniem. Wyraźnie napisałeś, że "OLT EXPRESS bylo czescia spolki Amber Gold. Dziekuje, pozdrawiam.". Radzę ci więc najpierw zapoznac się z tematem, w którym chcesz się wypowiadać, bo inaczej pisząc idiotyzmy będziesz brany
  • Odpowiedz
Radzę zdać mature i nauczyć się czytania ze zrozumeiniem. Wyraźnie napisałeś, że "OLT EXPRESS bylo czescia spolki Amber Gold. Dziekuje, pozdrawiam.". Radzę ci więc najpierw zapoznac się z tematem, w którym chcesz się wypowiadać, bo inaczej pisząc idiotyzmy będziesz brany za zwykłego trefnisia.


@Kempes: Typowa neuropa, czepianie sie slowek i brak argumentow oraz wiedzy w temacie w ktorym sie wypowiada. xD
  • Odpowiedz
@Hatespinner:

zepianie sie slowek i brak argumentow oraz wiedzy w temacie w ktorym sie wypowiada


Jak nie umiesz ubrać w słowa pisane swoich myśli to może warto się nie wypowiadać. To ja twoje kłamstwa obnażyłem używając twoich słów w cytatach więc pretensje do wypisywanych przez siebie idiotyzmów możesz mieć tylko sam do siebie.
  • Odpowiedz
Chrystus to nie żaden pan tylko postac historyczna


@Kempes:

Pan - zwrot grzecznościowy w stosunku do mężczyzny; w zwrotach bezpośrednich zastępuje zaimek ty

Wracaj po troche edukacji do szkoly. Przyda ci sie to i szacunek dla madrzejszych ludzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: Przeciez mozna byc germanofilem i polskim partiota w jednym!
Zreszta germanofilia to zdecydowanie zbyt waska kategoria! Jestem poprostu przyjacielem Europy, ktorej dziedzictwo wplynelo na caly swiat. Europa to kolebka demokracji, to kolebka sztuki, wolnosci i dobrobytu.

Ja mam inna wizje Polski w Europie niz PiS, dlatego bede glosowal na Pana Tuska i partie opozycyjna, ktora poprowadzi.

Mysle, ze pojdzie w moje slady POLOWA POLSKI :-)
  • Odpowiedz
Mysle, ze pojdzie w moje slady POLOWA POLSKI :-)


@Zyd_Suss: W takim razie dziękuję Bogu za to, że myślenie wychodzi Ci gorzej niż manipulowanie. I może Cię to zaskoczy, ale dziedzictwo Europy to dziedzictwo Polski, my też spory kamyczek do niego wrzuciliśmy. Niestety to, co Ty teraz prezentujesz, czyli dzielenie Polski na zacofany wschód i oświecony zachód, jest nie tylko kłamstwem, co widać z załączonej mapki, ale jest również pokazem
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: Polska jest jak najbardziej nierozerwalna czescia Europy, nasze dramatyczne losy przeplataly sie z dziejami niemal wszystkich krajow. Stad nie ma Europy bez Polski ale tez Polski bez Europy. Jestem bardzo dumnym, bedac Polakiem i Europejczykiem. Zreszta dosc duzo z tej Europy korzystam (na szczescie siatka polaczen z polskich lotnisk jest coraz bardziej imponujaca)

Co do Polski wschodniej. Nie mozna ukrywac, ze jest to region bedniejszy, mniej zurbanizowany, z wiekszym
  • Odpowiedz
prokatolickie i prokonserwatywne


@Zyd_Suss: A to źle? Rozumiem, że Twoje poglądy są jedyne słuszne? Ja osobiście jestem ateistą, ale nie mam w sobie tyle pychy, by mówić innym, że mój światopogląd jest lepszy od ich światopoglądu. Jeśli w tym natomiast upatrujesz przyczyn gospodarczego zacofania wschodniej Polski no to cóż, to tak jak napisanie, że łysi częściej ruchają na przykładzie oglądania brazzersa.
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: Bez przesady z ta pycha! Przeciez ja nikomu nie bronie chodzenia do Kosciola! Tylko zastanawia mnie to, dlaczego taki zrujnowany po wojnie Wroclaw czy Gdansk sa dzisiaj perelkami a (niestety) Bialystok czy Lublin miastami "kategorii B"?
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Chociażby dlatego, że po wojnie na ziemie odzyskane oprócz przesiedleńców zjeżdzali siłą rzeczy najbardziej przedsiębiorczy ludzie, można by powiedzieć pionierzy, gotowi rzucić wszystko i jechać w nieznane by zaryzykować. Podczas gdy na wschodzie generalnie zostali ci, co byli już tam zasiedziali od wieków. No i jednak był ten element propagandowy, żeby pokazać, że jesteśmy w stanie odbudować Ziemie Odzyskane, miały być taką perłą w koronie PRL. Prawie od razu
  • Odpowiedz