Wpis z mikrobloga

Android to gówno to prawda, ale Apple nie było innowacyjne.


@gryzon_c: No i w porządku. Nie było. Ale robiło dobrze. :) Multitasking wprowadziło 2 lata (3?) po androidzie, ale podczas, gdy u nich od razu działał, tak android kolejne lata naprawiał, a użytkownicy instalowali kolejne aplikacje typu free-my-memory ;)
@Rabusek: ile osób posiadających iphone korzysta z vr? 1%? Nie wierzę, że więcej niż 10%. A pozostałe 90-99% dostaje krótszą żywotność baterii. Rozumiem postęp technologiczny itd., ale z mojego punktu widzenia to bardziej zagrywka marketingowa, aniżeli faktyczne udogodnienie dla użytkowników.
@Julczi yup tak samo rozdzielczość ekranu ja nie widzę różnicy między fhd a hdpi, za to wiem że dostaje wolniejszy telefon bo podzespoły muszą obrobić więcej pikseli których i tak nie jestem wstanie dostrzec.
@Rabusek

Faktem jest, że jedyny telefon który ma ekran 4k to xz premium

super, tylko po #!$%@?, gdy oko ludzkie nie dostrzega pikseli powyżej bodajże 260 PPI?
Niegdy nie skumam tej pogoni za nic nie wnoszącymi cyferkami.
Jeszcze bardziej bezcelowa "innowacja" niż ciągłe dodawanie kolejnych milionów megapikseli do aparatów w telefonie, "dzięki" któremu jak chce się otworzyć foto wrzucone na mirko to trzeba czekać pół minuty nim się załaduje, a i tak
super, tylko po #!$%@?, gdy oko ludzkie nie dostrzega pikseli powyżej bodajże 260 PPI? Niegdy nie skumam tej pogoni za nic nie wnoszącymi cyferkami.


@szpongiel: VR? To, że ty nie używasz ani @Julczi: nie znaczy że nie ma na to rynku. :)
@Rabusek: nie twierdzę, że nie ma rynku na VR. Twierdzę, że zdecydowana większość użytkowników iphone'ów (czy innych telefonów) i tak z tego nie korzysta. I ta zdecydowana większość dostaje technologię, która skraca czas działania telefonu na jednym ładowaniu, dodatkowo płacą za nią $$ przy zakupie, a właściwie nie mają realnych korzyści z faktu jej posiadania. Obecnie smartphony wypychają po brzegi różnymi nowymi technologiami i akcesoriami, ale większość z nich nie wpływa
@Rabusek: na podstawie obrazka w tym wpisie założyłem, że tak będzie. Jeśli tak nie jest to dobrze, moja opinia nie sprowadza się do tego, że iphone jest zły, tylko do tego, że montowanie 4K w telefonie niesie ze sobą wątpliwe korzyści i nieistotne czy to byłby iphone, samsung czy jakiś telefon made in biedronka.