Wpis z mikrobloga

Od 1 styczna 2018 nastąpi DRASTYCZNY wzrost cen w związku z wprowadzeniem akcyzy na liquidy bez względu na ich moc (NAWET BEZNIKOTYNOWE) Sama akcyza wyniesie 7PLN, a wraz z podatkiem VAT podwyżka wyniesie 8.61PLN od obecnych cen. Mało tego, sam #glikol i #gliceryna również będzie podlegać akcyzie. Krótkie wyliczenie : Glikol 1000ml obecna cena 31zł PO AKCYZIE około 891zł

WTF? Edymaj dzisiaj wrzucił to na fejsa, z tym glikolem to oni tak na serio? ()

#epapierosy
  • 18
@kWeb24: czyli co, wszystkie kremy do rąk, pomadki, mydła, pasty do zębów, dezodoranty w sztyfcie, płyny do pras hydraulicznych, olejki do masażu, materiały wybuchowe, skóry, odmrażacze, produkty spożywcze konserwowane glikolem, etc będą nagle objęte akcyzą? Lol
@fantasmag0ria: oczywiście, ze nie będą, ale tak zostanie skonstruowana ustawa, ze producent liquidow nie będzie mógł kupić glikolu, lub gliceryny bez oznaczenia, ze przeznaczony jest do EIN, a na takie vg/pg będzie akcyzka...
@kWeb24: Za uwalenie rynku EIN i utrudnieniu dostępu do nowości które pojawiają się w zawrotnym tępie to już należy im się wielki czarny peniz w... ale za akcyzę to już nie wiem. Brak słów.
@UrbinatoR: Tu już nawet nie o te nowości chodzi ale to zdrowsza alternatywa dla śmierdziuchów. To trochę tak jakby uwalili desmoxan chociaż tu się można kłócić bo ja nie używam efajka żeby rzucić tylko jako zdrowszy zamiennik. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kWeb24: ja bym to po prostu nazwał sprawiedliwością w stosunku do analogów - skoro jedne i drugie są objęte takimi samymi zakazami to i pod względem akcyzy niech będzie sprawiedliwość ( ͡° ͜ʖ ͡°)