Wpis z mikrobloga

@karolwojciszko: Jakiś czas temu miałem rozmowę z jednym z czytelników bloga na temat jego problemów w zarządzaniu projektem. Stwierdził, że ma drobne problemy w zarządzaniu projektami takie jak przedłużające się zadania etc – jako lek na zbiór mikro problemów chciał użyć Scrum. Skłoniło mnie to do refleksji, którą chcę się z wami podzielić.
https://wojciszko.com/2017/09/11/optymalizacja-lokalna-i-globalna-w-twoim-projekcie/

#zarzadzanieprojektami #it #programowanie #wojciszko #webdev
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bardzo skromny wywód, najważniejszy podstawy czynnik to nie oszczędzanie na pracownikach, wtedy masz myślących ludzi którzy nie uciekają od problemów tylko je rozwiązują bądź sygnalizują, że istnieją, reszta to tylko fantazje "kołczów" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@getin: ja myślę, że dobrzy programiści to ostatni element układanki (który jest również niezbędny do ukończenia projektu na czas). Tylko, że ogarnięci programiści nic ci nie dadzą, jeśli masz zrypane relacje z klientem i nikt nie wie co ma zrobić...
  • Odpowiedz
@karolwojciszko: oczywiście, bo podstawa firmy to dobrzy handlowcy, którzy potrafią "sprzedać" produkt/firmę, dlatego nawet firemki czy agencje reklamowe na wordpressie funkcjonują nie raz lepiej od tych profesjonalnych, a co klienta to dobra umowa hamuje "januszewo" i nowe genialne pomysły tak zawsze było i będzie
  • Odpowiedz