Wpis z mikrobloga

Mirki. Sprawa wyglada następująco. Długo już jestem ulańcem. Od tego poniedziałku zaczynam uczęszczać na siłownie oraz podejmuje sie próby usunięcia cukru z mojej diety. Na początek. Moje pytanie jest następujące. Czy spalacze tłuszczu na początku są dobrą opcją? Bardziej pomogą czy zaszkodzą? #mikrokoksy
  • 20
@TymekB: Daj sobie spokój ze chemikaliami, lepiej myfitnesspal sobie ściągnij. Nic nie obrzydza żarcia bardziej niż cyferki jasno pokazujące, że jak zjesz tego batona, to zostaniesz grubasem po wieki a jak nie zjesz, to za kilka tygodni będzie x kilo mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@berti nie mam zamiaru jesc wszystkiego innego w nadmiarze. Wrecz przeciwnie. Chce ustalic sobie 3 posiłki dziennie bez podjadania i zwiekszyc ilośc białka w diecie.
@TymekB: Daj sobie spokój na razie ze spalaczami. :)
Większość jest opartych na kofeinie, więc w późniejszym etapie redukcji będzie Cie mulić, to fajnie dają kopa przed treningiem itd
Na razie zajmij się treningiem i jedzeniem, żaden suplement świata nie da Ci takich efektów jak to :)
@TymekB: Nie wiem. Moim zdaniem dietetyk bez skrajnych przypadków i problemów zdrowotnych nie jest potrzebny. Jak masz chęci, to dokształć się we własnym zakresie jeśli chodzi o ułożenie sobie diety, wyliczenia zapotrzebowania itp(nie jest to magia), a zaoszczędzone pieniądze wydaj np na jedzenie. Jeśli zależy Ci na dietetyku, to idź jak będziesz miał w portfelu poukładane.

Chociaż pisanie, że nie utrzymasz diety ze względów finansowych jest dla mnie trochę dziwnym tłumaczeniem...
@TymekB: wiec dostosuj diete do mozliwosci finansowych, nie widze problemu.
Nabial, mieso, podroby, jaja, kasze, warzywa (mogą byc mrozonki), kiszonki (tanie, malo kaloryczne, mozna napchac sie pod korek). Redu da się robić dobrze nie majac niewiado jakich nakladow finansowych ;)
@TymekB: Spalacz tłuszczu to może być kofeina na 40 min przed treningiem. Nie ma sensu na tym etapie
Etap pierwszy moim zdaniem:
* systematyczny trening (dyscyplina!! )
* redukcja (spalanie tłuszczu) będzie następować jeżeli będziesz jeść poniżej Twojego zapotrzebowania kalorycznego i ćwiczyć
przykładowo: Twoje wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne to PRZYKŁADOWO 2000 kcal - starasz się zjadać 200 kcal mniej (1800) i trenujesz -> chudniesz (analogicznie jesz więcej i ćwiczysz - przybierasz na