Wpis z mikrobloga

Jak to jest że najpierw nałożono obowiązek jazdy na dziennych światłach niby w celu poprawy bezpieczeństwa i widoczności na drodze, po czym dopuszcza się rowery które 10x ciężej zauważyć i od nich już się nie wymaga świateł dziennych. Gdzie tu sens, gdzie logika.
#polskiedrogi #rower
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubica941 Światła wymagają prądu, wytwarzanie prądu dodatkowo obciąża silnik, bardziej obciążony silnik zużywa więcej paliwa (kilka %), więcej sprzedanego paliwa, to więcej pieniążków z akcyzy.
  • Odpowiedz
@sargento: ale ja jestem tym szybszym, większym i cięższym pojazdem mogącym wyrządzić większe szkody rowerzyście, a pomimo tego ustawodawca nie nałożył na rowerzystę posiadania świateł dziennych
  • Odpowiedz
ale ja jestem tym szybszym, większym i cięższym pojazdem mogącym wyrządzić większe szkody


@kubica941: i się zastanawiasz dlaczego masz obowiązek jazdy ze światłami? hmm...
Skoro już ustaliliśmy, że masz mieć włączone światła mijania, albo do jazdy dziennej, a są to światła z przodu, to co Ci wadzi rowerzysta, który jedzie z naprzeciwka?
  • Odpowiedz
@kubica941: ja jeżdżę rowerem również ze światłami przód+tył nawet jak wali słońce. bo co mam cebulić na akumulatorkach? xd

generalnie dlaczego? dlatego że ta ustawa była chyba robiona z 10 lat temu jak rowerów używano tylko na wsiach, a w miastach gość na rowerze wyglądał jak małpa w zoo. Jak wróci ten temat to może się tym zajmą, ale egzekwowanie go będzie karkołomne ;) aha. do tego dopisz sobie że
  • Odpowiedz
Światła wymagają prądu, wytwarzanie prądu dodatkowo obciąża silnik, bardziej obciążony silnik zużywa więcej paliwa (kilka %), więcej sprzedanego paliwa, to więcej pieniążków z akcyzy.


@Adriian321: proponuję nie słuchać radia/odtwarzacza, wyłączyć nawigację oraz klimatyzację - zwłaszcza latem. Będziesz mieć większe oszczędności. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@kubica941: Wymaga się od każdego pojazdu tyle, że hehe rower nie ma świateł mijania tylko pozycyjne. W ustawie jak byk "mijania" i cóż ktoś nie pomyślał. Zresztą mało, który rowerzysta ma jakiekolwiek oświetlenie ;( nawet po zmroku.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: nie. Sprawdzane na convoyu s2, który ma prawie 1000lm. Ani w lusterkach, ani jadac z naprzeciwka nie było widać, że jest włączona.
Problem jest taki, że strumień światła nie musi być mocny, a duży. Pasek led na długość kierownicy już jest widoczny, mimo, że świecił 1/10 mocy convoya...
  • Odpowiedz