Wpis z mikrobloga

Ok troche juz pogralam na moim #nintendoswitch i mysle ze moge napisac male wrazenia z Zeldy. Jesli chodzi o trudnosc to jest w c--j trudna, gra nie prowadzi za raczke a wiekszosc rzeczy trzeba sie domyslac. No ale jak to #zelda gralam wczesniej w OoT i MM i tez daly w kosc. Swiat jest przeogromny a sam "wstep" zajmuje kilka godzin gry. Mozna gotowac posilki, jest na prawde mnostwo rodzajow broni (miecze, wlocznie, luki, tarcze, pochodnie, topory itd). Zeby plywac na tratwie trzeba miec specjalnego liscia ktorym machamy i robimy wiatr xD zajebiscie podoba mi sie uzywanie run i luku, gdzie do celowania oprocz standardowo grzybem, mozemy sterowac rowniez przy pomocy ruchow kontrolerem co moim zdaniem jest duzo precyzyjniejsze. Jak jest burza to musimy "zdjac" metalowe rzeczy (miecze, luki, tarcze) bo moga na nas sciagnac pioruny ktore nas zabija co imo genialnie wymyslili, tym bardziej ze konsekwentnie jesli przeciwnik uzywa takiego ekwipunku to jego piorun tez moze zabic xD odnosnie pogody fajne jest to, ze jak pada deszcz to skaly sa sliskie i nie mozna soe po nich wspinac. Mozna sie przegrzac lub marznac w zaleznosci od rejonu/pogody. swiat jest ogromny, mysle ze moge porownac nawet do #wiedzmin3 a nawet mozliwe ze wiekszy, przeciwnicy zroznicowani nie tylko pod kątem wozualnym ale rowniez technik walki.
Minusy dostrzeglam dwa:
- Male skupienie na interakcji z npc czego mi brakuje, ale w Zeldzie chyba zawsze tak bylo
- jazda na koniu. Jesli ktos narzekal na płotke w wiedzminie to w zeldzie niech sie nawet tego nie podejmuje :D ale oprocz na koniach mozna jezdzic na jakims pustynnym czyms czy nawet na sarnie xD
Ogolnie gra na plus, spedzam na niej cale popoludnia i ciagle mnie zaskakuje :) mnostwo znajdziek ktore wymieniamy na profity i masa zabawnych scenek :) na razie tyle, jak macie pytania to smialo :)
#consolepeasants
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@epi

@opiekacz to ja dodam jeszcze, ze inne konsole kosztuja podobnie. Najwiekszym minusem swotcha jest malo rozsadnych gier na dluzej niz weekend no i ceny troche wysokie ale to juz indywidualna kwestia zasobnosci portfela :)
  • Odpowiedz