Wpis z mikrobloga

@beagl: Mnie to bardziej wkurzało, jak ktoś ściągał ode mnie i dostawał czwórkę, a ja tróję. Nie byłem zbyt lubiany przez nauczycieli, nic z tym nigdy nie zrobiłem bo za czasów szkoły byłem debilem, teraz trochę żałuję.
  • Odpowiedz
@beagl: No dokładnie. Ja również zawsze mowiłem tak, jak rzeczywiście sie zdarzało. A inni pieprzyli, o #!$%@? nie umialem tego tamtego, nic nie napisałem, a poźniej 4 i uhahany
  • Odpowiedz
@beagl: też tak mam... Przed egzaminem jestem przekonany, że nie zdam a potem zgarniam piątki. To po prostu wynika nie z tego, że lubię #!$%@?ć ludzi tylko z tego, że mam bardzo duże wymagania wobec swojej wiedzy i w momencie, w którym nie jestem w stanie odpowiedzieć swobodnie na 100% materiału to oceniam swoją wiedzę bardzo słabo.
  • Odpowiedz
Najbardziej w szkole #!$%@?ły mnie osoby, które po sprawdzianie płakały i zbierały atencje, że nic nie umiały i dostaną 1, a nagle dostają 5. Ja przynjamniej jak mówiłem że dostanę #!$%@?ę to dostawałem tą #!$%@?. Ale gardze takim typem ludzi


@beagl: Dzieje się tak, ponieważ im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, czego jeszcze nie wiesz. Fachowo to się nazywa:

Efekt Krugera-Dunninga – w psychologii zjawisko polegające na tym, że osoby niewykwalifikowane w jakiejś dziedzinie życia mają tendencję do przeceniania swoich umiejętności w tej dziedzinie, podczas gdy osoby wysoko wykwalifikowane mają tendencję do zaniżania oceny swoich umiejętności[1].

Zjawisko to zostało opisane i udokumentowane przez Justina Krugera i Davida Dunninga z
  • Odpowiedz
@Nikron: Ja wyznaje w życiu zasadę 20/80. 20% pracy odpowiada za 80% efektu, dalej dłubiesz się z detalami, które za wiele nie wnoszą a zajmują tylko cenny czas na #!$%@? się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za to działa wyśmienicie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Średnia ze studiów jakieś nieco ponad 3,5, to ponad wynika za tego co można wziąć na logikę, pamięciówa oczywiście
  • Odpowiedz
@brak: Nie wiem ja bym się z tym nie zgodził, wystarczająco ćwiczysz swój mózg ogarniając faktycznie pożyteczne rzeczy typu matma, polski, angielski, fizyka i jakieś cząstki historii. Ale po #!$%@? nam była wiedza o kulturze, język dodatkowy gdzie w moim lo były do wyboru tylko 2 i żaden nikogo nie interesował rosyjski / niemiecki - ja w gimnazjum miałem średnia 3,5+ w liceum miałem 4,6 - 4,80 ( tylko dlatego,
  • Odpowiedz
Ale np. co trzeba zrobić żeby mieć pozwolenie na broń to na #!$%@? mi to ?


@samuraj24: bo może kiedyś zapragniesz mieć pozwolenie na broń albo ktoś znajomy zechce się o nie ubiegać i będziesz mógł pomóc i zabłysnąć... nie próbuję Cię przekonać, bo widzę, że i tak się nie dogadamy :D
  • Odpowiedz
@samuraj24: ty ale pantofelek chyba nie ma nibynóżki, gruba pellikula z alweolami chroni go, wodniczka tętniąca usuwa nadmiar wody a porusza się za pomocą rzęsek xD
ameba nibynózką, a euglena zielona za pomocą długiej wici xD
  • Odpowiedz