Wpis z mikrobloga

Jaki jest sens życia ludzkiego, po co tyle robić, uczyć się przez 25 lat a potem pracować do 60go roku życia. Przecież to jest jakiś dramat. Dla jakiej wyższej idei my to ciągniemy? Dopóki nie zkolonizujemy innych planet lub nie staniemy się nieśmiertelni, życie na ziemi nie ma sensu. Jak coś #!$%@? to i tak to wszystko pójdzie się... a szkoda strzępić ryja. #filozofia #zycie #praca #i #smierc
  • 62
  • Odpowiedz
@MrFisherman życie polega na tym żeby robić rzeczy które sprawiają nam przyjemność

Niestety żeby to osiągnąć trzeba robić też rzeczy które sprawiają wątpliwą przyjemność, takie jak praca, nie ma chyba pracy która daje 100% szczęścia

Ale imo warto dla tego szczęścia się trochę poświęcić
  • Odpowiedz
@Naxster: ja nie mówię tylko o sobie mi chodzi o sens istnienia cywilizacji ludzkiej, bez kolonizacji to i tak nie ma sensu bo jak coś #!$%@? to i tak kilka tysięcy lat dziedzictwa zniknie w sekundę
  • Odpowiedz
@Naxster: a o sobie mówię tyle że nie wiem czy jest sens się tyle męczyć ucząc się i pracując prawie do śmierci, najlepiej było by się nie przejmować niczym i odpoczywać na plaży ale to chyba niemożliwe
  • Odpowiedz
@MrFisherman Ostatnio sobie myślałem do czego dążymy jako ludzkość. Jesteśmy już na takim etapie rozwinięcia umysłowego i naukowego, a dalej #!$%@? ciągle wojny na świecie, grożenie bombami nuklearnymi, debile rządzący wielkimi krajami i parcie na hajs hajs hajs. Do czego to #!$%@? dąży? Powinniśmy właśnie celować w kolonizacje, przedłużanie życia, medycynę, a nie #!$%@? wojny, zabijanie innych ludzi w naturze równych sobie i dążenie do autodestrukcji, zamiast współpracowac. Tacy ludzie nie
  • Odpowiedz
@Reality tacy ludzie nie mają czasu na politykę, a elektorat to zazwyczaj ciemnogród i mądrych ludzi traktuje jak wariatów, a wystarczy im rzucić ochłap rzędu 500+ i ryje się cieszą.
  • Odpowiedz
@Finsky: skoro bylibyśmy gotowi kolonizować inne planety, to znaczy, że i moglibyśmy zostać brutalnymi najeźdźcami niszczącymi całe galaktyki, co wydaje się być sensowne i całkiem fajne.
  • Odpowiedz