Wpis z mikrobloga

Jaki jest sens życia ludzkiego, po co tyle robić, uczyć się przez 25 lat a potem pracować do 60go roku życia. Przecież to jest jakiś dramat. Dla jakiej wyższej idei my to ciągniemy? Dopóki nie zkolonizujemy innych planet lub nie staniemy się nieśmiertelni, życie na ziemi nie ma sensu. Jak coś #!$%@? to i tak to wszystko pójdzie się... a szkoda strzępić ryja. #filozofia #zycie #praca #i #smierc
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrFisherman Nikt ci nie broni żyć na plaży i obijać się, tylko musisz polecieć samolotem powiedzmy przez jakiś ocean, rozbić się i przeżyć jako jedyny z lotu na jakieś bezludnej wyspie i włala masz hi-life, chyba że masz rodzinę która się tobą przejmuje i będzie chciała cię odszukać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrFisherman Dlatego już dawno doszłam do wniosku, że nie ma co współczuć bezdomnym, bo oni doznają takiej wolności, jakiej większość ludzi nigdy nie zazna. Żadnych obowiązków, żadnych nakazów i zakazów...
  • Odpowiedz
@MrFisherman: Sens zycia jest taki zeby caly czas uczyc sie zasady dzialania wszechswiata, jak juz ja poznasz stajesz sie wolnym i sam decydujesz co zrobisz dalej zostajesz w kolowrotku, albo sie z niego wypisujesz.
  • Odpowiedz
@MrFisherman: Fritinker #!$%@? się znalazł xD Wszyscy to tylko bezmyślne owieczki, a wy mnie krytykujecie za myślenie!! xD Taki freethinker, że aż mu mózg wypadł ( ͡º ͜ʖ͡º). Koledzy chcieli przekazać, że twoje myśli są niesamowicie płytkie i prymitywne. Co jest prawdą. I jest prawdą, że w obecnych czasach sekularyzmu i nowego ateizmu każdy gimnazjalista ma takie rozkminy, bo w tym świecie przepełnionym prymitywnym hedonizmem i materializmem dopóki nie dorośnie to będzie tym pompowany xD

Zgaduje, że zakładasz brak celowości Wszechświata, czyli powstał on w wyniku przypadku, niżeli kreacji Architekta Wszechrzeczy. W takim wypadku pytanie jest głupie i pozbawione sensu. To tak jakby pytać czemu c = ~~300 tyś. km. a nie ~~400 tyś. km. Czemu akurat kolor zielony jest nazwany "zielony", a nie "niebieski"? Czemu akurat więzy DNA w telomerach ulegają skracaniu podczas dzielenia się? (Jakby się nie dzieliły to byłaby większa szansa na twoją upragnioną nieśmiertelność xD)

Wszystkie te pytania zakładają celowość, a jeśli nie wierzysz w tą celowość to pytanie jest pozbawione sensu i tylko głupek by je zadawał. Jeśli wierzysz, że istnieje Architekt Wszechrzeczy no to musisz jego się zapytać dlaczego 300 zamiast 400, może odnajdziesz drogę do Absolutu i jakąś konkluzję co do życia. W przeciwnym wypadku jest to po prostu losowość, która
RobakRewolucjonista - @MrFisherman: Fritinker #!$%@? się znalazł xD Wszyscy to tylko ...

źródło: comment_VNuorHKZQM9M9XINVE42RqwILOangqqs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@MrFisherman po to żyjesz, żeby przyczynić się do kolonizacji innych planet, a docelowo do przyspieszenia wzrostu entropii we Wszechświecie

  • Odpowiedz
@RobakRewolucjonista: napisałem tylko że obrażają zamiast sami coś napisać, Ty przynajmniej nie używałeś głupich tagów żeby pokazać że coś wiesz tylko walnąłeś dobrą rozprawkę. A jeśli ja się o coś pytam a ktoś mi odpisuje: #gimborozkminy to cóż... A co do Twojej rozprawy filozoficznej to mi chodziło głownie o to że jaki jest sens życia skoro wszystko jest takie nietrwałe że cokolwiek byśmy nie zrobili i tak przepadnie
  • Odpowiedz
@MrFisherman Na przykład sensem całego gatunku może być znalezienie odpowiedzi na pytanie skąd się wzięliśmy i jak powstaliśmy, jak na prawdę powstał wszechświat, a to co się dzieje teraz jest dążeniem do uzyskania tej odpowiedzi
  • Odpowiedz
  • 0
Jaki jest sens życia ludzkiego, po co tyle robić, uczyć się przez 25 lat a potem pracować do 60go roku życia. Przecież to jest jakiś dramat. Dla jakiej wyższej idei my to ciągniemy? Dopóki nie zkolonizujemy innych planet lub nie staniemy się nieśmiertelni, życie na ziemi nie ma sensu. Jak coś #!$%@? to i tak to wszystko pójdzie się... a szkoda strzępić ryja. #filozofia #zycie #praca
  • Odpowiedz
@MrFisherman żeby kiedyś jakiś nieśmiertelny mieszkaniec planety obiegającej Epsilon Eridani spojrzał na twój grób podczas wycieczki na Ziemię i pomyślał:

Dziękuję że budowałeś cywilizację dzięki której teraz jestem kim jestem.
  • Odpowiedz
@MrFisherman Przecież po śmierci możesz żyć wiecznie w niebie z Bogiem we wspolnocie świętych. To jest sens. Sensem życia w czasie jest nauka miłści do Boga i ludzi. W nastepstwie zycie wieczne.
  • Odpowiedz
@MrFisherman: #!$%@? tyle ciekawych rzeczy do zrobienia, oddaj mi swój czas #!$%@?! Zajmij sie bonsai jak masz miejsce. Chodzi po lasach i łąkach, szukasz ciekawych drzew, a na efekt trzeba czekać co najmniej kilka lat, a praca przy nich nigdy sie nie kończy.
  • Odpowiedz