Wpis z mikrobloga

Elo. Da się jakkolwiek wypłacić kasę z 3 filarów (ING, NN, Generali) na własne konto? Wiem, że część składek leci na ZUS a część na 3 filary. Przypuśćmy, że chciałbym zrezygnować z 3 filarów. Kasa wtedy od razu wpłynie do ZUS, czy będę mógł sobie ją na własne konto wypłacić?

No i w sumie jeszcze takie pytanie. Jak kasa od razu wpłynie do ZUS, to mi się nie uśmiecha. I teraz jak mam kilka kont w różnych 3 filarach, to da się jakoś całą kasę od nich przelać do jednego (np. Generali), a tamte pozamykać?

#zus #ing #generali #nationalenederlanden #pytanie #pytaniedoeksperta #ubezpieczenia #ubezpieczenie #3filar
  • 8
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: to jak poczytasz to zadaj pytanie jeszcze raz, bo poki co jesli #!$%@? wie o co Ci chodzi to ciezko udzielic Ci dobrej odpowiedzi :) generalnie 3ci filar jest dobrowolny i rzadko kiedy da się wypłacić całość wpłaconej kasy bez utraty jej znacznej części, z ofe/subkonta można wypłacić wszystko jeśli osoba, która była w ofe zmarła nie biorąc wcześniej emerytury, w duuużym skrócie :}
  • Odpowiedz