Wpis z mikrobloga

#informatyka #kariera #pracbaza #programowanie #biznes
Zarejestrowałem się tylko po to, by powiedzieć, że nie chcę być już programistą! Od 8 lat programuję, mam to już gdzieś! Programowanie mnie nudzi, nigdy nie miałem pasji programisty, poszedłem w to, "bo pieniądze". Bo rodzice tłukli "zrób studia, najlepiej informatyka", bo znajomy, bo rodzina, bo ktoś tam: "informatyk to jest ktoś", "on to kosi pieniądze".
Chciałbym robić coś innego, ale nie wiem co - pułapka pieniędzy. Nie przestawię się na niskie zarobki, bo obniżę standard życia. Z kolei nie mogę już pracować w IT, jak widzę monitor to mi się chce rzygać. Wolałbym:
-latać po poligonie
-remontować stare auta
-pisać książki
-podróżować
-przepychać rury w kiblach
-czy nawet dawać dupy murzynom
...byle zarabiać tyle samo i nie musieć patrzyć się w monitor. Lata lecą, czas leci, moje życie leci...a ja dalej IT, z którego w sumie nic nie wynika konkretnego. To nie praca twórcza, to nie przygoda, to nie ekscytuje - to po prostu praca wyrobnicza. Czuję się jak robotnik fizyczny, który ułożył kolejną kostkę brukową - tyle, że jego kostka będzie w tym miejscu przez następne kilkadziesiąt lat. Mój program zmieni się natomiast w przeciągu kilkunastu miesięcy. To jak układanie mandali.
DannyTheDog - #informatyka #kariera #pracbaza #programowanie #biznes
Zarejestrowałem...

źródło: comment_fwC09BH7VPpNHH4fGkPzUaPgOobawlMZ.gif

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
Mam podobnie. Chciałabym odnawiać stare meble i przedmioty, tropić pedofilów, czy być marynarzem. Zastanawiam się nad rzuceniem magisterki. Powodzenia w odnalezieniu się!
  • Odpowiedz
@DannyTheDog no pisanie książek i dawanie dupy murzynom to też monotonia. A jak chcesz podróżować i robisz w IT to może połącz to jak feuer i pracuj zdalnie zwiedzając świat hehe
Może nie jesteś znudzony praca ale otoczeniem
  • Odpowiedz
@technosobliwosc: a żebyś wiedział, niby monotonne, ale spróbuj przez 12h dziennie gapić się w monitor i wytężać mózgownicę - normalna praca+dokształcanie się, bo jak zaniedbasz drugie, to za rok już pracy mieć nie będziesz
wszyscy gadają, że to takie łatwe i 15k wpada z dupy, ale powiem tak:
-programistów tyle naprodukowali, że 15k to osiągną jacyś guru - uwierz, nie każdy ma predyspozycję by być guru nawet jakby pracował 60
  • Odpowiedz
@DannyTheDog: ja programuje od kilkunastu lat i okres fascynacji mi przeszedł jakiś czas temu. To jest praca, możesz robić coś innego ale masz małe szanse na podobne warunki. To co mi pomogło to hobby, które daje odpocząć głowie.
  • Odpowiedz
że nie chcę być już programistą! Od 8 lat programuję, mam to już gdzieś!

ja programuje od kilkunastu lat i okres fascynacji mi przeszedł jakiś czas temu


@WypadlemZKajaka:
@DannyTheDog:
Ja programuję zawodowo 10+ lat, ale dalej czuję pasję i fascynację tym co robię. Zawsze miałem matematyczno-analityczny umysł i zawsze się coś znajdzie ciekawego nowego co mnie zafascynuje, z tym, że to są rzeczy, których komercyjnie nie wykorzystuję (w
  • Odpowiedz
@DannyTheDog w IT siedzę od 6 lat, programuję zawodowo od 2. Jestem wyleczony z fascynacji i pasji. Po pracy zamiast robić jakiś projekt na boku to wolę pograć w odmóżdżającą grę. Dokształcaniem i uzupełnianiem braków w wiedzy by dobrze wypaść na rekrutacji na poważnie zajmę się gdy będę chciał zmienić miejsce pracy lub gdy ją stracę.
  • Odpowiedz
W efekcie, programiści - klepacze zejdą w okolicę 3000 netto, zdolniejsi te 10k wezmą, guru po 15k i czy warto było?

@DannyTheDog: to w czym ty piszesz ten kod xD ja po roku pracy zarabiam 6k netto, a obecnie dostaje oferty 6-10. A uwierz mi nie jestem super zdolny ale bardzo to lubię. Dlatego trudno mi uwierzyć że są ludzie "klepacze" za 3k (chyba ze do 1-2 lat doświadczenia).

Jak
  • Odpowiedz
a żebyś wiedział, niby monotonne, ale spróbuj przez 12h dziennie gapić się w monitor i wytężać mózgownicę - normalna praca+dokształcanie się, bo jak zaniedbasz drugie, to za rok już pracy mieć nie będziesz


@DannyTheDog: ale #!$%@?
  • Odpowiedz
@diarrhoea: faktycznie źle przeczytałem ale przesycenie rynku nawet jeżeli nastąpi to nie w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie wszędzie brakuje programistów a roboty jest coraz więcej i świat się rozwija wiec nie wiem co musiało by nastąpić żeby był przesyt.
  • Odpowiedz
@DannyTheDog bo praca jest po to abyś zarabiał kasę a nie czuł się dobrze. Chcesz super pracy gdzie będziesz czul się wypoczety i spełniony to na 100% nie zarobisz więcej niż 2000 zł.
  • Odpowiedz
@aardwolf
@DannyTheDog
Polecam poszukać pracy, która min. Da nam częste delegacje i wizyty na fabryce (np. Wdrożenia mes). Kasa lepsza niż standardowa, a nie jest to typowe siedzenie przy biurku.

@W_k_u Też to tak widzę. Zwłaszcza teraz, gdy firmy uciekają do Polski z projektami
  • Odpowiedz