Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem, że straty może przynosić atrakcja turystyczna pokroju Zamek Królewski w Warszawie czy Biała Fabryka w Łodzi, bo istnieją od lat i min. dlatego też są atrakcją turystyczną.

Ale jaki jest sens budować za 400 mln orientarium, kiedy wrocławski odpowiednik przynosi straty chyba pokroju 30 mln rocznie (musiałbym to sprawdzić jeszcze, rok temu się tą sprawą zajmowałem)?

Nagle do Łodzi zaczną masowo przyjeżdżać dziesiątki tysięcy turystów z całego świata czy jak?
generalnie zastała murowaną zostawi drewnianą i z długami


@Cinos: nie mam dostatecznej wiedzy żeby dyskutować nt opłacalności inwestycji w Łodzi bo tego zbytnio nie śledzę, nie siedzę na skyscraperach i tym podobnych

Ale z tą murowaną Łodzią to nie mogę się zgodzić, z tego co pamiętam czasy sprzed Zdanowskiej to był brud, bieda i wielka #!$%@? Kropiwnickiego. Może to pokłosie ogólnego rozwoju cywilizacyjnego, ale zdecydowanie wolę Łódź 2017 niż 2010.
@SERGIEJ_ROMANOV: Tak, na pewno do Wrocławia wszyscy przyjeżdżają masowo, zeby zobaczyć legendarne Afrykarium i zostawiają setki milionów w lokalnych pijalniach wódki i piwa kupując shota studenckiego za dwa złote.

Widzisz - problem jest taki, że ZOO we Wrocławiu, a zwłaszcza Afrykarium nie jest główną atrakcją tego miasta i nie jest powodem dla którego ludzie to miasto odwiedzają.

Wrocław strzelił sobie w kolano z Afrykarium i żałują tej inwestycji, no ale cóż
@WhiteRaven12: A to ludzie mają tylko wybór między nędzą Kropiwnickiego i kredytami Zdanowskiej? Serio nie można znaleźć czegoś pośrodku, tylko skazani jesteśmy na dwa skrajne rezultaty polityki gospodarza miasta?

Zdanowskiej trzeba się pozbyć przede wszystkim dlatego, że ulega znanemu w Łodzi lobby, które utrudnia życie większości łodzian
Zdanowskiej trzeba się pozbyć przede wszystkim dlatego, że ulega znanemu w Łodzi lobby, które utrudnia życie większości łodzian. Trochę #!$%@?, że prezydent w zasadzie ignoruje pomysły wszystkich organizacji społecznych a przyklepuje praktycznie każdy pomysł jednej z nich
@loczyn: @Pooodi: Można wiele zarzucić pani prezydent ale akurat to są bzdury!
Kredyty były pod inwestycje a kiedy inwestować jak nie wtedy gdy można dostać 80% dofinansowania?
Łódź to jeden wielki plac budowy, nigdy tyle się nie działo a przed nami jeszcze budowa nowego centrum, wielki program rewitalizacji, dokończenie centrum nauki i techniki, itd
W Łodzi poza miastem buduje się setki inwestycji prywatnych inwestorów, samych hoteli buduje się teraz kilkanaście.
@Sepzpietryny: A stać nas na to, by wyłożyć 20% wielomilionowej inwestycji? Bo patrząc po zadłużeniu miasta nie powiedziałbym. Jeśli dostajesz dofinansowanie 8000 zł na telewizor wart 10000 zł, którego nie możesz sprzedać mając na koncie kilka tysięcy na minusie, to kupujesz czy nie? Usprawnia to Twoje życie?

Kogo interesują jej prywatne sprawy - rozmawiamy tu o długu miasta a nie zeznaniach podatkowych Zdanowskiej jako osoby fizycznej.