Wpis z mikrobloga

@dorotka-wu jechałem ostatnio Szczecin-Lublin. Wprawdzie 1 klasa (30zl różnicy w stosunku do 2 XD), ale fazka była.

Lubię pociągi i ich klimat, lubię gapić się za okno. Pewnie dlatego, że sporo nimi jeździłem, ot miłe wspomnienia. :)
@mikson123: ja jechałem teraz 1. klasą Szczecin-Wrocław (20 zł drożej) ale nie ma patoli i 6 osobowe przedziały, z klimą regulowaną no i w sumie większość drogi sam w przedziale to można poleżeć :D a reszta cisnęła się w 10 wagonach 2 klasy, 1 klasy był jeden wagon. Zawsze jechałem 2 klasa teraz wiem, że nigdy więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja jechałem teraz 1. klasą Szczecin-Wrocław (20 zł drożej)

większość drogi sam w przedziale to można poleżeć

a reszta cisnęła się w 10 wagonach 2 klasy, 1 klasy był jeden wagon. Zawsze jechałem 2 klasa teraz wiem, że nigdy więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kris03: Jak krótko opisać patologię sprzedaży biletów w PKP...
az mnie obrzydza kiedy musze usiasc na takim miejscu myslac ze siedzialo na nim parenascie tysiecy obsranych polskich tylkow od 40 lat.


@Nadrill: Nie zgadzam się z twoją wypowiedzią, ale to mnie rozbawiło :)
@mikson123: Jechałem ostatnio pociągiem w nocy.

Wchodzę do pociągu - wagon bezprzedziałowy. Żarówki walą z góry, z dołu spoglądają na mnie zmęczone, przymrużone oczy, inni muszą się obudzić, żeby zabrać mi nogi z przejścia.

Mijam parę takich smutnych wagonów.

W końcu - trafiam do starszego, przedziałowego. Lampki świecą się na korytarzu, ale nie przeszkadza to ludziom śpiącym za zasłonami w przedziałach, nie szturcham ich przechodząc obok. Niektóre są pełne, ale wsiadam
Polecam się zaopatrzyć w klucz konduktorski ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wsiadasz, zamykasz przedział i elo xD Konduktor przyjdzie i otworzy, a tak to wywalone


@Yolocaust: I konduktor nie jest niezadowolony? :D Z resztą teraz są rezerwowane miejsca, więc nie przejdzie.
@wilkozwierz: Kiedyś chyba można było zamknąć sobie od środka takie przedziały nie mając żadnych gadżetów. Była sprawa, że zamknęli raz przedział i #!$%@? w nim jakąś dziewczynę. Nie wiem, czy po tym, ale od jakiegoś czasu nie można zamykać bez narzędzi.
Zdecydowanie na tak. Dopłacasz kilka zł. i masz cały przedział dla siebie, bo inni wolą się cisnąć jak sardynki w 2. klasie. A w bezprzedziałowych? I tak zero prywatności.
@mikson123: Nie szanuję, tylko bezprzedziałowe i to w tych nowych składach IC, gdzie jest klima, sprawne gniazdka i jako taki wystrój. Jechałem niedawno w przedziale z Krakowa do Poznania - co prawda sam sobie jestem winny bo nie kupiłem biletu odpowiednio wcześnie i musiałem jechać takim gdzie podróż trwała 8h przez całą noc (22-6 mniej więcej, gdzie normalnie tą trasę jedzie się w jakieś 6) i to był dramat. Koło mnie