Wpis z mikrobloga

Mógłby ktoś obeznany ocenić czy taki plan treningowy #kalistenika #streetworkout #gimnastyka jest ok? Pozwolę zawołać #mikrokoksy

7 x Podciaganie nachwytem szeroko
18 x pompek na poręczach do stania na rękach (schodzę poniżej nadgarstków) (dodam picrel)
7 x Podciaganie nachwytem szeroko
18 x pompek na poręczach do stania na rękach (schodzę poniżej nadgarstków)
7 x Podciaganie nachwytem szeroko
18 x pompek na poręczach do stania na rękach (schodzę poniżej nadgarstków)
7 x Podciaganie nachwytem szeroko
18 x pompek na poręczach do stania na rękach (schodzę poniżej nadgarstków)
7 x Podciaganie nachwytem szeroko
18 x pompek na poręczach do stania na rękach (schodzę poniżej nadgarstków)

15 x wznosy nóg na poręczach
12 x pompki australijskie
40 (20 na stronę) x brzuszki bokiem (jak side plank, ale nie stoję w miejscu, tylko latam góra dół)
15 x wznosy nóg na poręczach
12 x pompki australijskie
40 x brzuszki bokiem (jak side plank, ale nie stoję w miejscu, tylko latam góra dół)
15 x wznosy nóg na poręczach
12 x pompki australijskie
40 x brzuszki bokiem (jak side plank, ale nie stoję w miejscu, tylko latam góra dół)
15 x wznosy nóg na poręczach
12 x pompki australijskie
40 x brzuszki bokiem (jak side plank, ale nie stoję w miejscu, tylko latam góra dół)
15 x wznosy nóg na poręczach
12 x pompki australijskie
40 x brzuszki bokiem (jak side plank, ale nie stoję w miejscu, tylko latam góra dół)
3 x 8-10 pipe pushup

Starałem się to ułożyć tak, żeby przetrenować wszystkie partie mięśni. Jest ok? Coś byście zmienili?

To tylko góra ciała, nogi trenuję oddzielnie z obciążeniem.
  • 26
Jeżeli chodziło ci o podciąganie australijskie to praktycznie nie masz nic na klate. Ale w sumie wrzuć picrela z twojego wariantu pompek na poręczach to zobaczymy ostatecznie.

Nie masz nic na boczne aktony barków. W kalistenice może być z tym ciężko, także możesz robić na siłowni albo kupić sobie jakieś taśmy. Chociaż może ktoś jakieś ćwuczenie wymyślił.

Dorzuć też jakieś ćwiczenia na górne absy. Mogą być zwykłe płaskie brzuszki (tylko takie że
@threnuc:

Jeżeli chodziło ci o podciąganie australijskie to praktycznie nie masz nic na klate. Ale w sumie wrzuć picrela z twojego wariantu pompek na poręczach to zobaczymy ostatecznie.


Tutaj picrel. Staram się schodzić jak najniżej, żeby dobrze rozciagać klatę. Wiem, że to nie są "poręcze" ale z drugiej strony no są xD To jest na klatę + triceps. Podciąganie to pompki + biceps, potem przy wznosach nóg bierze udział triceps, biceps
Pobierz
źródło: comment_vj9c3mkWwNjjBBAvRjilwc5p0lRbmArC.jpg
@ChoNoTu: No wiem, te pike pushup to namiastka tego, ale nie potrafię jeszcze ustać na rękach, a ściany nie ma nigdzie tam, gdzie ćwiczę. Te pike pushup są na razie wystarczająco trudne. Dlaczego dipy?
@ChoNoTu: To myślisz, żeby dowalić jeszcze 3x10 dipów na koniec? Spróbuję. I tak będę ogarniał jakieś obciążenie, to objętość treningowa mi spadnie. Robić po 18 powtórzeń to trochę zbyt dużo.
@ChoNoTu: Mam wrażenie, że wtedy klata będzie słabiej przećwiczona. Wiem, że dipy też angażują klatkę, ale mam wrażenie, że w mniejszym stopniu, a ćwiczę głównie dla wyglądu, więc ładna, szeroka klatka jest ważna. :/
@DywanTv:

Twój wariant pompek na poręczach wygląda spoko. Wcześniej mówiłeś, że jest to wariant "do stania na rękach", więc zakładam, że wraz z przyrostem siły w tym ćwiczeniu będziesz bardziej się przenosił do pozycji pionowej - kiedy będziesz na tym poziomie zastanów się nad progresją w zwykłych, poziomych pompkach (od zwykłych pompek w stronę pompek na jednej ręce).

Pompki w pełnym staniu na rękach bardziej angażują przedni akton barków i może
@threnuc Wszystko robię na raz. Martwego nie robię. Nogi ćwiczę z obciążeniem kładąc sobie worek bokserski na barku. Nie wiem ile on waży. Robię 3x30 powtórzeń, 15 na każdy bark.

Dodać supemany na prostowniki? Jak zrobię jakieś obciążenie, to barki będę ćwiczył właśnie nim.
@DywanTv: Jak starczy ci sił to rób. Jak nie to rozbij plan na 2 dni.

Wątpię czy uda ci się robić boczne barki workiem bokserskim. To się robi z dajmy 7kg w każdej ręce na start, a worek raczej tyle nie waży.
@bart0sz: Między 2 a 3 poziomem jest przecież przepaść. Nie wiem czy bym dał radę. 1 obwód 2 poziomu na luzie, a potem to nie mam pojęcia. Zostanę przy swoim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)