Wpis z mikrobloga

@HAL10K: no są. Czasami odpale żeby pooglądać jakieś pierdoły
@Maneharno: no nie wiem. Za licencję pewnie się nie płaci ale ludzie i sprzęt kosztuje. Pewnie taniej ale drożej niż jakiś ciekawy program
@Primusek: IMHO patrząc na to ideowo powinna istnieć. Prywatne telewizje kierują się zyskiem a publiczna mogłaby realizować misje - pokazywać to co normalniej się nie opłaca pokazywać. Zobacz jakie materiały robi BBC. Jak jest u nas niestety
@biliard: Dobra sam nie lubie TVPiS ale nie przeszkadza mi jak puszczą msze z okazji 300 lecia,skoro ktoś nie chce oglądać mszy niech przełączy na inny kanał,jednak wielu Polaków chce obejrzeć bo ta msza jest w pewnym sensie wyjątkowa @m4kb0l Wiesz,ale starsi ludzie często mają stare telewizory są tam tylko tvp1 tvp2 tvn polsat i właśnie tvp info :) Uważam natomiast że jeśli chcą msze puszczać to powinni to transmitować na
#!$%@? mnie to, że na publicznym kanale jest transmitowana jakaś msza. Moim zdaniem telewizja powinna być neutralna religijnie.


@m4kb0l: Z drugiej strony są ludzie (często starsi, schorowani) którzy na mszę iść nie mogą i chcą mieć w ogólnodostępnej, publicznej telewizji transmisję mszy. No i "neutralność" religijna to nowoczesny wynalazek. Jasna Góra i tamtejsza bizantyjska ikona to element polskiej kultury i tradycji narodowej. Sojusz tronu i ołtarza doskonale obrazują tzw. śluby lwowskie