Wpis z mikrobloga

@bastek66: Ależ w misję wierzę, iście pisowską - otłumanienie narodu. Myślę, że to nie jest kwestia wiary. Jeśli bowiem PiS by w skuteczność nie wierzył, to nie wystawiłby takich dział, by przejąć media w tak bezczelny sposób (likwidacja konkursów publicznych, polityczne wybory).
@bub20: Albo ktoś ogląda, bo jest, a nie jest, bo ktoś ogląda. Pomijając moim zdaniem niereprezentatywny charakter programu TVP, przypominam, że sam fakt, że coś istnieje, nie tłumaczy jeszcze sensu tego istnienia.
@m4kb0l: Pomyśl o tym tak - ile % osób uczęszcza na msze chociaż kilka razy w roku + ci którzy chcieliby a nie mogą.
Ile % czasu ramówki zajmuje coś takiego (szczerza powiem, że nie wiem, ale domyślam się, że % jest mniejszy niż w pierwszym przypadku).

Zarządzający 'TV publiczna' najwidoczniej uważają, że nie będzie ona neutralna religijnie, bo społeczeństwo takie nie jest, czy ktoś tego chce czy nie. W miastach
@biliard: Gdyby iść tokiem twojego rozumowania, to w telewizji publicznej powinna lecieć na okrągło plansza "Za chwilę dalszy ciąg programu...", albo szum. Zawsze znajdzie się ktos niezadowolony. "Znowu piłka nozna, przeciez kto to ogląda, tylko kolarstwo sie liczy", "Grazyna kolarze jadom, kto to ogląda, gdzie nasz serial", "Znowu gówniany serial, na to ida moje pieniądze, msze by jakąś puścili..." itd.
@raffi74: Owszem. Ale fakt, że niezadowolonych może być więcej bądź mniej, już twej rezolutnej głowie umknął. Rozumiem, że jeszcze nie wpadłeś na pomysł, że można zapytać ludzi, czego chcą oglądać (przecież prowadzone są badania na ten temat). Obawiam się jednak, że ci w tvpis też na to nie wpadli. Bo jak wytłumaczyć fakt, że choć np wiadomosci straciły czwartą cześć oglądających, to propaganda serwowana jest z tą samą bezczelnością? Chyba do
@klepie-biede: A abonamentu już nie będę płacił? A moje podatki nie będą przeznaczane na organizacje tych szopek? Możesz odwrócić oczy albo schować głowę w piasek, ale świat istnieć będzie nadal.