Wpis z mikrobloga

Czołem!
Wraz z różowym od połowy września chcemy przeprowadzić się do #krakow . Z tego tytułu szukam dla nas #mieszkanie . Najlepiej 2 pokoje do ok. 1500zl za całość opłat (odstępne, czynsz, media). Ktoś, coś? Obserwuje na bieżąco ogłoszenia na #olx, ale raz że znikają jak ciepłe bułki, dwa że pierwszeństwo mają ci stacjonarni (oglądający mieszkanie). My takiej możliwości nie mamy, bo Zielonej Góry jest kawałek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 23
@RRybak: Raczej karkołomne zadanie, może w mniej atrakcyjnych dzielnicach.Dalej od centrum to może sypialnia+salon z aneksem. Miejsce w pokoju to 450-600, czasem dodatkowo rachunki, ale licząc nawet te 400 za miejsce ze wszystkim to nikt nie będzie puszczał mieszkania za takie pieniądze, nie ma głupich. Znaczy są, ale tacy wystawiaja mieszkania za wczesnego gierka za podwójną cenę, a i są jeszcze głupsi co się na to godzą.
@spizc: nie ma znaczenia lokalizacja. Może być nawet 15km od centrum. Nawet takie wolę. Przykład opłat który dałem wyżej dotyczył mieszkania na osiedlu kliny-zacisze @goferek: I raczej nie była to zdezelowana kawalerka( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zavodoviec osiedle nam nic nie mówi, podałbyś dzielnice :p

Im dalej od centrum tym ceny niższe. Za 1500zł to Ci wpadnie jakaś Nowa Huta, Kurdwanów albo Prądnik. A nuż na Woli Duchackiej coś pyknie, tam jest dużo w miarę nowych mieszkań tylko że tam się trochę taka stara Nowa Huta robi.
@Zavodoviec: Nie, nie da się. Płacę sporo ponad 1500zł za kawalerkę. Dwa pokoje to około 2200-2300zł ze wszystkim można się rozglądać ale będą to rudery.
@#!$%@?: Mieszkam również na Białym Prądniku. Płacę 1800zł ze wszystkim za niecałe 30m^2. Szukałem ponad pół roku czegoś normalnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znam rynek więc jeżeli ktoś mi wyskakuje z czymś takim to znaczy, że jego wymagania co do standardu są minimalne.
@Zavodoviec: raczej trudno, ja swoje bedac najemca wynajmowałem za 1300 plus opłaty w centrum ale tzw kolezenski uklad. Od wrzesnia mieszkanie sie zwalnia i startuje id ceny 1800 takie sa stawki
@Zavodoviec: Kliny, Mydlniki, Tyniec, częściowo Nowa Huta i niemal wszystko na północ od Opolskiej to regiony odległe i/lub słabo skomunikowane. Znajdziesz tam sobie nawet pół domku za ~1500 PLN ze wszystkim + ogródek. Ale dojazd będzie trawił Ci codziennie godzinę, dwie w jedną stronę. Z kolei np. Wola Duchacka (w szczególności Na Kozłówku) to dzielnice/osiedla o wątpliwej przyjemności mieszkania ze względu na miejscowy element ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Zavodoviec: a ja Ci polecę Wolę Duchacką, tylko że okolice Bonarki i zajezdni autobusowej bo tu już dawno element się wykruszył, więcej jest domków niż bloków, blisko wszędzie tylko pewnie ceny wyższe no i klasycznie korki a tak poza tym to przyjemnie się tu mieszka plus sporo zieleni w bliskiej odległości, przy ulicy Sławka pobudowali teraz sporo nowych bloków więc jak coś to możesz sobie poszukać w nowym budownictwie, wielkiej płycie